|
کدخبر: 153492

قیمت مرغ دوباره پرواز کرد! + آخرین نرخ بازار

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها ۲۷ هزار تومان است.

اصناف قیمت مرغ دوباره پرواز کرد! + آخرین نرخ بازار

محمد علی کمالی سروستانی مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی، از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد.

وی گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، مرغ لاشه در کشتارگاه ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان و در خرده فروشی ۲۷ هزار تومان است.

همچنین در واکنش به عرضه مرغ با نرخ های بالاتر در بازار افزود: در شرایط فعلی که قیمت مرغ روبه افزایش است، میزان تقاضا به سبب نگرانی خانوارها از آینده بازار بالا رفته که در چنین شرایطی خرده فروشان بی انصافی می کنند و بعضا مرغ را با نرخ بالای ۳۰ هزار تومان عرضه می کنند. این امر‌ گرانفروشی و اجحاف در حق مصرف کننده است.

کمالی سروستانی ادامه داد: علی رغم افزایش هزینه های تولید، قیمت مصوب مرغ از مهرماه تاکنون تغییری نداشته که این امر تا حدودی مرغداران را نسبت به جوجه ریزی دلسرد کرده است.

افزایش هزینه‌های تولید،کاهش کیفیت دان

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با انتقاد از کاهش کیفیت دان بیان کرد: علی رغم آنکه پروتئین کنجاله سویا باید ۳۶ درصد باشد، هم اکنون به ۲۴ درصد هم نمی‌رسد که این موضوع در کنار تخصیص چهار کیلو نهاده دامی تا سن ۴۰ روزگی و نبود دارو و واکسن موثر موجب شده عمدتا مرغ سایز وارد بازار شود.

وی از کاهش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به طور متوسط به ۳ هزار و ۵۷۷ تومان رسیده، درحالیکه قیمت‌مصوب هر قطعه جوجه ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید همچون حمل و نقل، ذرت، کنجاله سویا و سایر ریزمغذی و مکمل ها، اما قیمت مصوب تغییری نداشته است که اگر مسئولان ستاد تنظیم بازار هر چه سریع تر نسبت به اصلاح قیمت اقدام نکنند، بسیاری از مرغداران از تولید چشم‌پوشی می کنند که این امر ضربه مهلکی به تولید می‌زند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بیان کرد: کارگروه تنظیم بازار اعلام کرده که ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه‌های بهمن و اسفند باید صورت گیرد که طبق برآورد‌ها میزان جوجه ریزی ۱۲۶ تا ۱۲۷ میلیون قطعه خواهد بود، اما به علت شرایط اقتصادی، کاهش قدرت خرید خانوار و استمرار ویروس کرونا مشکلی در عرضه نداریم.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه کمبود عرضه مرغ واقعیت ندارد، بیان کرد: زمانی کالایی دچار کمبود است که در مغازه‌ها موجود نباشد، اما هم اکنون در تمامی مغازه‌ها مرغ فراوان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  وقتی بعضی بعنوان ناظربعنوان.بعنوان مسئول قسمتی می آیندومیگویندهفته دیگرمرغ وتخم مرغ ومیوه وگوشت وروغن وقندوشکرارزان می ش ودوحرف ووعده آنهاعملی نمی شودبلکه هفته ب عدهم گرانترمی شودویاریس محترم بانک مرکزی که دلاربه ۲۰ هزارتومان ریزش میکندومیگوی ددلاردیگررنگ صعودرانمی بیندوبعدازیک هفته دلاربه ۲۵ هزارتومان برمیگرددیعنی عدم ثب ات دربازارارزوکالاواین بازارفقط به نفع د لال ومحتکراست که باخریدهای کلان هم دولت رابه چالش میکشدوهم اعتمادمردم رانسبت به مسئولین وحرفهایشان بی اعتمادمیکنندپس لطف ادلال ومحتکرراحذف کنیدتاتیشه به ریشه بخص وص دلالهای ارزی راحذف کنید

 • علی ارسالی در

  دولتی که نتواند قیمت ها را کنترل کند واقعا سزاوار مرگ نیست که بخواهند با ملت مومن که شعار دادند برخورد شود مرگ بر خائنین این مملکت باد

 • دکتر سید ارسالی در

  اگر جناب آقای دکتر سردار خلبان قالیباف رئیس جمهور می شد مرغ کیلویی ۱۰ هزار تومان می شد.
  اجرکم عندالله

 • علی ارسالی در

  وضعیت دلالها و محتکرین کاملا مشخصه... ام ا جهل واقعی از خود ما ملت هستش. وقتی چیز ی گران میشه، و بجای اینکه خریدنش رو برای مدتی تحریم کنیم بدتر هجوم میبریم، نتیجه اش همین میشه. از ماست که بر ماست.
  پناه بر خدا از شر جهل.....

ارسال نظر