|
کدخبر: 311093

والدین نسبت به سن معلمان گلایه نکنند، ملاک ما نشاط است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نباید نیروهایی که به کارگیری آنها به بچه ها لطمه می‌زند را دوباره وارد محیط کار کرد، ملاک ما سن نیست بلکه ارزیابی است. چه بسا معلمی که در سن بالا نشاط دارد و بچه‌ها از حضور او لذت می‌برند.

آموزشی والدین نسبت به سن معلمان گلایه نکنند، ملاک ما نشاط است

محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره به کارگیری معلمان بازنشسته در آموزش و پرورش و گلایه والدین که بعضا معلمان ۷۰ ساله که توانایی ارتباط گرفتن با دانش آموز را ندارند، دوباره برای تدریس به کارگرفته شده‌اند، اظهار کرد: در مصوبه سران سه قوه نوشته شده است که ضوابط به کارگیری بازنشستگان توسط شورای عالی آموزش و پرورش تعیین شود. از این رو امسال ما برای به کارگیری معلمان بازنشسته مصوبات قبلی خود را احیا و بازآرایی کردیم اما در خصوص اینکه در مقام عمل چه اتفاقی افتاده است، باید نظارت شود.

بخش هایی از گفت و گوی امانی طهرانی را در ادامه می خوانید

  • استانداردی برای به کارگیری معلمان بازنشسته قرار دادیم تا معلمان بازنشسته  طبق این ضوابط به کار گرفته شوند. طبق ضوابطی که تعیین کردیم نباید معلمانی که خیلی از تدریس فاصله گرفته‌اند و مشکل در حضور و ارتباط برقرار کردن با بچه ها دارند، وارد مقوله تدریس شوند، مگر اینکه شرایط طوری باشد که کلاس خالی مانده و آموزش و پرورش از این رو مجبور به به کارگیری این دسته از معلمان  شده باشد.
  • به طور کلی نباید نیروهایی که به کارگیری آنها به بچه ها لطمه می‌زند را دوباره وارد محیط کار کرد، ملاک ما سن نیست بلکه ارزیابی است. چه بسا معلمی که در سن بالا نشاط دارد و بچه ها از حضور او لذت می‌برند.
  • مرحوم محمد وحیدی تا سن تقریبا ۹۰ سالگی به مدرسه می‌رفت و بچه ها او را بسیار دوست داشتند. خیلی از پدر بزرگ‌های این دانش آموزان شاگرد مرحوم محمد وحیدی بودند اما این مورد استثنا است. معتقدم باید به کیفیت افراد توجه کرد. نباید معلمان از روی اسم و لیست انتخاب شوند بلکه باید با دقت انتخاب شوند.
  • شاید از آنجا که شرایط کمبود معلم امسال عادی نبود و فشار پر کردن کلاس‌های خالی وجود داشت، در مقام عمل خیلی دقت در این امر شدنی نبود. گرچه آموزش و پرورش موظف بود این دقت را انجام می‌داد. اصطلاحا باید شرایط حداقلی احراز وجود داشته باشد و امسال نیز رسما این احراز در سیستم وجود داشت و ابلاغ شد.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها