|

بخوانید :

کدخبر: 216194

نقشه ویژه فیاضی برای حقوق فرهنگیان

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، برنامه‌هایش برای حل مشکلات معیشتی فرهنگیان را تشریح کرد و گفت: فلسفه وجودی صندوق ذخیره فرهنگیان این بود که معلمان سهامدار باشند.

آموزشی نقشه ویژه فیاضی برای حقوق فرهنگیان

مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، درباره برنامه‌هایش برای تأمین معیشت معلمان، اظهار کرد: معلمی به معنای انسان‌سازی است یعنی فاخرترین و مهمترین شغل است و طبیعتا اگر معلم دغدغه معیشت داشته باشد از این نقش مهم باز می ماند و کار‌آمدی‌اش کم می‌شود؛ از این جهت منزلت اجتماعی معلمان تأثیر بسیار جدی در کارآمدی‌شان دارد.

وی با بیان اینکه برای مسؤولان تأمین معیشت مناسب برای فرهنگیان و معلمان وظیفه جدی هست و تاثیر مستقیم بر کیفیت نتایج تعلیم و تربیت رسمی کشور دارد، افزود: یکی از نکات، یا اولین نکته‌ای که در این راستا مهم است، بحث حقوق مناسب برای فرهنگیان است.

فیاضی اضافه کرد: به نظر می‌رسد رتبه‌بندی معلمان بتواند این موضوع را تا مرحله خوبی محقق کند و آن ارتقایی که بر اساس رتبه‌بندی رخ می‌دهد، منطقی‌ترین و معقول‌ترین ارتقای حقوقی هست که می‌شود تصور کرد؛ چون پیوند عمیق و وسیعی با ارتقای مهارت‌ها و صلاحیت‌های تخصصی، حرفه‌ای و عمومی معلمان دارد؛ بنابراین در ازای این ارتقاء، آن ارتقاء رخ می‌دهد و کاملا منطقی و معقول است.

وی افزود: از این جهت بحث مطالبات انباشته معلمان، چه بازنشسته‌ها و چه حق‌التدریس معلمان شاغل بحث مهمی است که باید درواقع کاری کرد که این مطالبات به زودی پرداخت شود؛ بحث تدارک این موارد در بودجه سنواتی و بحث رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و مجلس، برای تحقق این مطالبات کار جدی است که باید پیگیری شود تا به سرانجام برسد.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: به نظر می‌رسد هم‌سویی و دغدغه‌مندی که اکنون در سازمان برنامه و بودجه و همینطور دغدغه‌مندی که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این راستا دارند کار را خیلی تسهیل می‌کند و آنها خودشان خیلی پیگیرانه و مجدانه، این قضیه را جلو می‌برند که ان‌شاء‌الله به نتایج خوبی هم منجر شود.

تأمین رفاهیات برای فرهنگیان

فیاضی با اشاره به لزوم تأمین رفاهیات معلمان، جامعه فرهنگیان و خانواده‌های‌شان، اظهار کرد: بحث سفر و گردشگری و بحث مسکن، مباحث خیلی مهمی هست. تعداد زیادی معلم داریم که در حال حاضر مستأجر هستند و خانه ندارند.

وی افزود: باید در طرح مسکنی که در دولت سیزدهم پیگیری می‌شود، سهم مناسبی به فرهنگیان اختصاص پیدا کند تا آنهایی که مستاجر هستند ان‌شاء‌الله صاحب خانه شوند؛ همه پیگیری‌های‌مان را باید انجام دهیم تا ان‌شاءالله این موضوع محقق شود و همه تلاش‌های‌مان را خواهیم کرد.

توجه به درمان بیماری و بهداشت و سلامت معلمان و فرهنگیان

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: نکته بعدی بحث سلامت جامعه فرهنگیان و خانواده‌های‌شان چه در بخش پیشگیری، چه درمان و چه توان بخشی است.

وی با اشاره به بیمه تکمیلی فرهنگیان ادامه داد: باید پیگیری کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم یک ظرفیت خوبی برای تحقق بیمه تکمیلی فرهنگیان ایجاد شود تا دغدغه در مسائل بهداشتی و سلامتی‌شان نداشته باشند.

فیاضی اضافه کرد: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی حرف اول را در این بخش می‌زند که تسهیل ورود خیرین سلامت و بخش خصوصی می‌تواند در این قضیه خیلی کمک کند که این هم باید حتما در دستور کار قرار بگیرد.

فرهنگیان باید سهام‌دار صندوق ذخیره فرهنگیان شوند

فیاضی با تأکید بر تمرکز روی صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار کرد: فلسفه وجودی این صندوق این بود که فرهنگیان سپرده‌گذار نباشند بلکه سهام دار باشند تا بتوانند انتفاع بهتری از این صندوق ببرند پس این باید درست شود. یعنی باید به این سمت برویم که زمینه را فراهم کنیم تا فرهنگیان سهام‌دار باشند نه سپرده‌گذار.

وی ادامه داد: نتیجه منطقی این قضیه، این است که اگر فرهنگی سهامدار است پس باید بتواند نظارت کند؛ یعنی باید شفافیت موضوع برای فرهنگیان وجود داشته باشد تا فرهنگیان بتوانند آن نظارتی که لازم است را اعمال کنند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اضافه کرد: به نظر می‌رسد اگر مجموعه این عوامل شود، در واقع معدل معیشت فرهنگیان ارتقاء خوب و قابل قبولی را پیدا می‌کند و انشاء‌الله باید همه تلاشمان انجام دهیم تا محقق شود.

منبع: فارس
 • ایران ارسالی در

  سیستم با استخدام نهضتی ها آخرین تیشه رو به ریشه معلم و آموزش و آینده بچه های این مملکت زد

 • ناشناس ارسالی در

  انتصاب ایشان به عنوان وزیر آموزش و پرورش بزرگترین خیانت به ایران و ایرانیان است ! حال ایران را که به گند کشیدید ، آیندگا ن آن را نابود نکنید ...

 • احمد ارسالی در

  اگر قرار بود به این وعده و وعید ها قبل از انتخاب شدن عمل کنند وضعیت مردم ایران این نبود ، حرف زدن راحته مرد عمل پیدا نمیشه .

 • سید ارسالی در

  هر دولتی بخواهد وزیری برای آموزش و پرورش تعیین کند باید با ملاک های کانون صنفی معلمان را مطابقت داشته باشد و رضایت کانون را جلب نماید .

  • ناشناس ارسالی در

   اگر شرف داشتند از خود کانون معلم کسبی را منصوب می کردند نه فرمانده بسیج

 • معلم ارسالی در

  همه وزیران پیشنهادی و چه وزیران که رای ا عتماد گرفتند همین حرفا رو زدند

 • مجید ارسالی در

  سلام همشون شعار میدم وقتی معلم دغدقه معیشت ودوشغل بودن دارد جامعه پر از دزد داختلاسگر و.....می شود همه مسئولان هم میگن معیشت معلم ولی پای عمل میاد میگن هزینه برهست وزیاد هستند یکی نیست بگه بی شرف ها معلم ها زیاد هستند ولی زیادی نیستند یک میلیون معلم تعداد زیادی هستند ولی این تعداد زیاد زیاد هم کار می کنند واتساپ می سازند پس تا معلم تامین نشود جامعه سالم نخواهیم داشت

 • ناشناس ارسالی در

  مشخص است برای رای آوردن این حرف ها را می زنی و اصلا از دغدغه معلم ها خبر نداری
  چون معلم نیستی

 • حیدری ارسالی در

  به نظرم کار آمدی مهمه اگه ایشون بتونندخو ب کار کنن چه اشکال داره وزیر بشه مگه قبل یا که معلم بودن ودر متن آپ بودن چه گلی ب ه سر ما زدن اصلا صندوق ذخیره رو رها کرده بودن

 • شادمان ناراضی ارسالی در

  شما و دیگر دوستانتون فقط بلدین هی باید ب اید بکنین.
  یکیتون مرد عمل نیستین ه مه‌ش حرف حرف حرف

 • م ارسالی در

  همه وزرا از این حرف های مفت زدند هیچ کدام عمل نکردند این آقا هم برای جمع آوری رای داره معلم معلم می‌کنه . هیچ کس به فکر قشر فرهنگی نبوده و نیست

 • ناشناس ارسالی در

  برو گم شو بیشرف مفتخور

 • ناشناس ارسالی در

  وزیر پیشنهادی چرا شفاف شفاف اعلان نمبکند معلمان صد درصد سهامدار صندوق هستند

 • ناشناس ارسالی در

  اگر راست میگویید همین اول قبل از وزیر شدن اعلان صدردرصدی سهامداری معلمان را اعلان کنید

 • ناشناس ارسالی در

  شفاف شفاف گفتن یعنی سهامدار صندوق صد درص د معلمان هستند

 • ناشناس ارسالی در

  مجلس با بازی کردن کلمات اعصاب برای معلما ن نگذاشته

 • ناشناس ارسالی در

  مجلس با بازی کردن کلمات اعصاب برای معلما ن نگذاشته

 • زب ارسالی در

  همیشه قبل از رای آوردن درمجلس حرف خوب زی ادمیشنویم ولی گفتم که فقط درحد حرففففف ا ونایی که سوادشو داشتند چکارمون کردند توک ه دیگه مال این حرفا نیستی خدابه دادبرسه اینم شد آخرین ضربه به آ پ ما زیادداریم ک سانی را که به معنای واقعی دغدغه آپ دارند ولی چه کنیم که متاسفاته همه گوشه زندان افتادند

 • سحر ارسالی در

  فقط شعار این شعارها دهه ها که داریم می شنویم ، حرف مفت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...