|

بخوانید :

کدخبر: 286625 نعیمه صفری تبار

گسترش نیوز گزارش می‌دهد؛

ایران میزبان ۴۷ کشور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری

علی اصغر شالبافیان در نشست خبری روز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ به تشریح برنامه های نمایشگاه بین المللی گردشگری پرداخت.

گردشگری ایران میزبان ۴۷ کشور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری

عصر روز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱، با برگزاری همزمان «شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران» و «سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی» که نمایانگر توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مرتبط ، با رویکرد های تازه و بخش های متنوع است، نشست خبری با حضور جناب آقای شالبافیان معاون محترم گردشگری و سرکار خانم جلالی معاون محترم صنایع دستی برگزار شد.

علی اصغر شالبافیان در آغاز این نشست خبری ضمن تبریک دهه فجر گفت: شانردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری از فردا به مدت ۴ روز آغاز به کار خواهد کرد. امسال اولین سال پس از کرونا است که شروع آرامبخشی دارد. از طرفی از جهت وضعیت نامناسب کشور در چند ماه گذشته صنعت گردشگری که از پیامدهای های آن مصون نبوده است این نمایشگاه برای حوزه گردشگری مضاعف می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی بر خلاف بسیاری از نمایشگاه های دیگر با استقبال مناسب مخاطبین مواجه شده است.به علت شرایط موجود برخی از نمایشگاه ها امکان برگزاری نداشتند اما این نمایشگاه با فضایی ۲ برابری نسبت به سال گذشته برگزار می شود.

شالبافیان خاطر نشان کرد: نمایشگاه امسال در ۱۵ سالن با فضایی حدود ۶۷ هزار متر مربع برگزار خواهد شد. گردشگری موضوعی، میزهای گردشگری ،گردشگری کشاورزی  و گردشگری سلامت با حضور بیش از ۷۰ مرکز درمانی از برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.

میزبان ۴۷ کشور در نمایشگاه گردشگری هستیم

وی در ادامه افزود: با حضور مشارکت کنندگان خارجی در غالب مشارکت کنندگان غرفه دار و افراد بازدیدکننده در نمایشگاه امسال رنگ و بویی دیگر دارد. بیش از ۲۰۰ نفر مشارکت کننده خارجی از ۴۷ کشور خواهیم داشت.

شالبافیان به بیان محورهای این نمایشگاه پرداخت و گفت : یکی از محورهای این نمایشگاه‌ نشان دادن ظرفیت در پهنه ایران بزرگ و زیبا است. به همین جهت برخی سالن ها نگاهی استان محور و بخش خصوصی حضور خواهند داشت. دیگر محور نمایشگاه گردشگری نشان دادن ظرفیت های سرمایه گذاری گردشگری در استان های مختلف است. از شهرداری ها به عنوان نقش آفرینان توسعه شهری استقبال شده است و شهرهایی که پتانسیل گردشگری را دارند مورد توجه قرار گرفتند.

وی در پایان از رونمایی سامانه تقویم رویدادها خبر داد.

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...