کدخبر: 62269

ووشوی قهرمانی جوانان آسیا؛ یک طلا و ۲ برنز برای ایران

دومین روز رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا با کسب یک مدال طلا و دو مدال برنز برای نمایندگان ایران همراه شد.

گسترش نیوز - دومین روز رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا با کسب یک مدال طلا و دو مدال برنز برای نمایندگان ایران همراه شد.

دهمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا از روز دوشنبه با حضور ۴۰۰ ووشوکار از ۲۰ کشور در برونئی آغاز شده است و تا جمعه ادامه خواهد داشت.

تیم ایران در دو بخش ساندا و تالوی پسران و دختران در این رویداد شرکت کرده است.

تیم جوانان ایران در مسابقات امروز (سه‌شنبه) توسط یونس شهرکی در ساندای نوجوانان به مدال طلا رسید و شاهین بنی‌طالبی و منیره پناهی نیز در تالو به مدال برنز دست یافتند.

در پایان روز دوم و با کسب این سه مدال، تعداد مدال‌های نمایندگان کشورمان به دو مدال طلا و پنج مدال برنز رسید.

- نتایج نمایندگان ایران در رقابت‌های امروز بدین شرح است:

تالوی دختران

منیره پناهی در فرم «جین شو» رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال با امتیاز ۹.۳۶ در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز را از آن خود کرد. در این بخش «یی‌فی یانگ» از چین با امتیاز ۹.۵۵ طلا گرفت و «لی ین شوهن» از سنگاپور امتیاز ۹.۳۸ به مدال نقره رسید.

نازنین بازدار، فاطمه جزینی، ستایش تک‌فلاح و هستی صدیقی دیگر تالوکاران تیم دختران ایران بودند که امروز به اجرای فرم پرداختند.

ساندای دختران

مهراسا عبداللهی در وزن ۵۶ کیلوگرم ساندا، در مبارزه‌ای نفس‌گیر که سه راند طول کشید برابر حریف ویتنامی به پیروزی رسید. وی که از حریف خود در راند سوم عقب بود در ثانیه پایانی دو امتیاز گرفت و برنده شد و به فینال رفت. او برای کسب مدال طلا به مصاف ووشوکاری از چین می‌رود.

تالوی پسران

شاهین بنی‌طالبی در فرم «نان چوان» رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال با امتیاز ۹.۲۹ به مدال برنز رسید. «یو پی لی» از چین تایپه با امتیاز ۹.۳۴ طلا گرفت و «کای جی برایان» از مالزی با امتیاز ۹.۳۳ به مدال نقره دست یافت.

بنی‌طالبی روز گذشته نیز در فرم «نن دائو» به نشان برنز رسیده بود.

طاها بدیعی، امیرعلی میلابی و پویا حاتمی دیگر تالوکاران تیم پسران ایران بودند که امروز به اجرای فرم پرداختند.

ساندای پسران

یونس شهرکی در فینال وزن ۴۵ کیلوگرم نوجوانان برابر «بابولو موندا» از هند قرار گرفت و در مبارزه‌ای دشوار که سه راند ادامه پیدا کرد به برتری دست یافت و مدال طلا را از آن خود کرد.

شهرکی روز گذشته نیز برابر «محمد هدایت» از اندونزی به برتری دست یافته بود. در این وزن نمایندگان اندونزی و ویتنام به مدال برنز مشترک رسیدند.

علی ظفری در وزن ۵۲ کیلوگرم ساندای جوانان مقابل «اومور زاکوف» از قرقیزستان به برتری دست یافت و راهی نیمه نهایی شد تا با نماینده چین روبه‌رو شود. ظفری روز گذشته نیز، حریفی از ماکائو را شکست داده بود.

مهدی اکبری در وزن ۵۶ کیلوگرم ساندای جوانان، «سون جائه مین» از کره جنوبی دارنده مدال طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ را با اقتدار از پیش روی برداشت و به نیمه نهایی رسید تا به مصاف حریفی از هند برود.

اسامی مدال‌آوران تیم ایران تا پایان روز دوم:

طلا: سهیل موسوی و یونس شهرکی

برنز: شاهین بنی‌طالبی (دو مدال)، تیم دوئلین دختران (متشکل از فاطمه جزینی و منیره پناهی)، نازنین بازدار و منیره پناهی.

منبع: تسنیم

ارسال نظر