|
کدخبر: 170186

آشنایی با رقیب سرشناس استقلال و مجیدی

آمار نشان می‌دهد مربی جدید الهلال و رقیب مجیدی در لیگ قهرمانان آسیا نتوانسته نقش اول خوبی در کادر مربیگری باشد.

ورزش آشنایی با رقیب سرشناس استقلال و مجیدی

ژوه مورایس نام مربی پرتغالی است که الهلال عربستان به عنوان سرمربی جدیدش معرفی کرد. تیم متمول سعودی روز گذشته میکاله برزیلی را برکنار کرد و با دستیار سابق ژوزه مورینیو و یکی از افراد نزدیک به آقای خاص قرارداد امضا کرد. او سابقه مربیگری در باشگاه‌های بزرگی مثلی رئال مادرید، اینتر و چلسی را در کارنامه‌اش دارد.

کارنامه مربیگری مربی پرتغالی نشان می‌دهد او در طی ۲۱ سال مربیگری‌اش غالبا به عنوان دستیار کار کرده و به عنوان نفر اول کادرفنی در تیم‌های شاخصی حضور نداشته و می‌توان الهلال را شاخص‌ترین تیمی دانست که این مربی ۵۵ ساله هدایتش را به‌دست گرفته است.

با وجود اینکه مورایس ۵۵ ساله است ولی تجربه مربیگری در کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی را دارد. اگرچه تیم هایی که دستیار مورینیو هدایت کرده سرشناس نبودند ولی مربیگری تیم‌های متعددی را در کشورهای سوئد، یونان، عربستان، کویت، پرتغال، تونس، یمن و کره جنوبی داشته است.

این مربی پرتغالی از سال ۲۰۱۴ وقتی هدایت الشباب عربستان را برعهده گرفت موفق شد نخستین جام قهرمانی‌اش را کسب کند. او موفق شد در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ سوپر کاپ عربستان را به همراه الشباب فتح کند.

* آمار سرمربی جدید الهلال در دوران مربیگری اش:

روزهای مربیگری: ۱۶۶۴ روز

سبک بازی: ۳-۳-۴

تعداد باشگاه‌های تحت هدایت: ۹

تعداد بازی‌های مربیگری: ۱۹۳

تعداد و میانگین برد: ۹۶ برد با ۵۰ درصد

میانگین باخت: ۴۷ با ۲۴ درصد

میانگین تساوی: ۵۰ با ۲۶ درصد

تعداد گل زده تیم‌های تحت هدایت: ۳۰۹ با میانگین ۱.۶ درصد

تعداد گل دریافتی تیم‌های تحت هدایت: ۲۰۲ با میانگین ۱.۴ درصد

تعداد جام‌های قهرمانی: ۴

افتخارات مورایس محدود به دو کشور عربستان و کره جنوبی می‌شود. مربی پرتغال در الشباب عربستان قهرمان سوپر کاپ شد. او به همراه چونبوک موتورز کره جنوبی ۳ جام به ترتیب دو قهرمانی در لیگ برتر فوتبال و جام حذفی کسب کرد.

دوران طلایی مورایس به دو فصل حضورش در لیگ کره جنوبی به همراه چونبوک موتورز (۲۰۱۸-۲۰۱۹ و ۲۰۱۹-۲۰۲۰) برمی گردد که ۳ جام قهرمانی کسب کرد. در تیم‌های دیگری که این مربی پرتغالی هدایت کرده نتوانسته موفق ظاهر شود و یا حداقل به قهرمانی برسد.

مورایس در ۲۱ سال مربیگری‌اش نشان داده بعد از جدایی از مورینیو هیچ وقت نتوانسته به شخص اول خوبی در دنیای مربیگری تبدیل شود و همیشه به عنوان دستیار در سطح یک دنیا بود ولی نتوانسته نقش اول خوبی برای کادرفنی باشد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...