|
کدخبر: 151361

استخرهای سرپوشیده در تهران باز است

رئیس گروه نظارت بر فعالیت‌های باشگاه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: استان تهران در شرایط زرد قرار گرفته که طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا فعالیت استخر‌های سرپوشیده در سطح استان بلامانع است.

ورزش استخرهای سرپوشیده در تهران باز است

استخر‌های سرپوشیده تهران با زرد شدن وضعیت کرونایی فعالیت خود را از سر گرفتند.

رضا خرم اظهارکرد: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی کرونا فعالیت استخرهای سرپوشیده در شهرهای با وضعیت زرد از این پس هیچ مشکلی ندارد.

وی بیان کرد: براساس پروتکل‌های بهداشتی؛ ضد عفونی دائم رختکن سرویس‌های بهداشتی، دوش ها، کمدها و ورود و خروجی‌ها باید انجام شود.

رئیس گروه نظارت بر فعالیت‌های باشگاه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ادامه داد: از موارد دستورالعمل‌های بهداشتی پذیرش حداکثر ۳۰ نفر در سانس‌های موجود، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، گندزدایی آب و سوناهای خشک و بخار باید در دستور کار مدیریت استخرها قرار گیرد.

به گفته وی حدود یک هزار استخر سرپوشیده دولتی و خصوصی در سطح استان تهران فعالیت دارند.

خرم با بیان اینکه در خصوص فعالیت ورزش‌های رزمی و پربرخورد نیز خاطرنشان کرد: هنوز درباره فعالیت این ورزش‌ها ابلاغیه‌ای دریافت نکردیم و فقط در شهرهای وضعیت آبی فعالیت رشته‌های پربرخورد و رزمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانعی ندارد.

این مسئول تاکید کرد فعالیت ورزش‌های انفرادی بدنسازی، کم برخورد سالنی و زمین‌های فوتبال و روباز پیش از این بلامانع اعلام شده بود.

بر این اساس استان تهران در شرایط زرد قرار گرفته که طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا فعالیت استخر‌های سرپوشیده در سطح استان بلامانع است.

خرم همچنین با بیان اینکه در یک سال گذشته خسارت زیادی از کرونا به بدنه ورزش وارد شده است گفت: تاکنون بیش از ۳۸۰ باشگاه برای جبران خسارت به سامانه کارآ معرفی شدند که به ازای هر فرد ۱۶ میلیون تومان دریافت کردند که این رقم برای مجموعه‌های بزرگ (پرسنل زیاد) نیز تا ۴۸۰ میلیون تومان قابل افزایش بوده است.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر