|
کدخبر: 145132

فوتبال در آسیا بازهم متمرکز می‌شود؟

باوجود انتشار اخبار مثبت مبنی بر کنترل احتمالی ویروس کرونا در اواسط سال جدید میلادی اما ظاهرا قاره آسیا برای مقابله با آثار این بیماری مسابقات اتی خود را هم به‌صورت متمرکز برگزار می‌کند.

ورزش فوتبال در آسیا بازهم متمرکز می‌شود؟

بنابر اخبار منابع نسخه عربی سایت گل AFC سیستم متمرکز برگزاری مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و لیگ قهرمانان آسیا و تمام مسابقات قاره‌ای برای سال ۲۰۲۱ را تصویب کرده و به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ پس از توقف مسابقات به دلیل بحران جدید ویروس کرونا و تأثیرات آن بر پروازها و دشواری مسافرت بین کشورهای جهان، به صورت متمرکز در قطر برگزار شد و این کشور امکانات فوق‌العاده خود را برای برگزاری مسابقات بسیج کرد.

درحال‌حاضر همه مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ آسیا در چین به دلیل بیماری همه گیر کرونا در دور هفتم متوقف شده و کنفدراسیون تصمیم گرفته دور هفتم و هشتم را فروردین آینده برگزار کند اما در صورت بروز مجدد مشکلاتی مثل عدم کنترل کرونا در کشورها تا آن بازه زمانی، این مسابقات به‌صورت متمرکز در خردادماه آینده در قطر برگزار می‌شود.این ممکن است خبر خوبی برای تیم ملی ایران باشد که اساسا با برگزاری بازیهای متمرکز شرایط بهتری نسبت به رقبا خواهد داشت. ایران درحال‌حاضر پس از شکست مقابل عراق و قطر شرایط سختی در گروه خود دارد.البته تصویب این موضوع به معنای سلب میزبانی ایران از دو بازی حساس مقابل عراق و بحرین خواهد بود اما بازیکنان ایران با زمینهای قطر خو گرفته و با شرایط کاملا آشنایند.

در عین حال با توجه انجام لیگ قهرمانان آسیا با حضور ۴۰ تیم، AFC اردیبهشت آینده را برای راه‌اندازی نسخه جدید مسابقات تعیین کرده است، جایی که مسابقات از انجام بازیهای پلی آف و مقدماتی آغاز شده و سپس تورنمنت درآذرماه ۲۰۲۱ تکمیل می‌شود.

فولاد و استقلال در پلی آف و پرسپولیس و تراکتور در مسابقات گروهی به میدان خواهند رفت.

منبع: ورزش3

ارسال نظر