|
کدخبر: 184530

عرضه دانشنامه منحصر به فرد قرآنی در نمایشگاه کتاب قاهره

نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره دانشنامه‌ای منحصر به فرد مشتمل بر آثار منتخب خوشنویسی و تذهیب ۱۸۰ نسخه خطی قرآن کریم را در معرض دید عموم قرار داده است.

نمایشگاه عرضه دانشنامه منحصر به فرد قرآنی در نمایشگاه کتاب قاهره

 در بخشی از پنجاه و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره دانشنامه‌ای با عنوان «روائع فن الخط والتذهیب القرآنی: شاهکارهای خوشنویسی و تذهیب قرآن» در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این اثر یکی از جامع‌ترین و برجسته‌ترین دانشنامه‌ها در زمینه خوشنویسی و هندسه تذهیب اسلامی به شمار می‌رود و دربردارنده نسخه‌های هنری تذهیب از قرون گذشته است که از لحاظ دقت و اصالت نظیر ندارند.

این دانشنامه به شکلی اصیل و بی‌نظیر از حیث دقت به هنر تذهیب قرآن طی قرون اسلامی مختلف پرداخته است.

یکی از مسئولین نمایشگاه کتاب قاهره نیز چاپ کتاب «روائع فن الخط والتذهیب القرآنی» را بی‌سابقه خواند و گفت: این کتاب با کاغذهایی گران‌قیمت تهیه شده و عصاره‌ای از آثار هنر خوشنویسی اسلامی و تذهیب است و ۱۸۰ اثر منتخب از میان بزرگترین نسخه‌های خطی قرآن در جهان در آن ارائه شده است.

وی ادامه داد: این نسخه الگوی اصلی و ایده‌آل از اشکال برجسته هنر اسلامی است.

نمایشگاه کتاب قاهره در سال ۲۰۲۱ در سی ام ژوئن گذشته(۹ تیر) فعالیت خود را با حضور تعداد زیادی از نشریات و کتب متنوع آغاز کرده است.

پنجاه‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاره با حضور ۱۲۱۸ مؤسسه انتشاراتی مصری و خارجی از ۲۵ کشور از جمله ۷ کشور آفریقایی، ۱۲ کشور آسیایی و ۵ کشور اروپایی، علاوه بر آمریکا برگزار شده است.

این رویداد عظیم فرهنگی با شعار «در کتاب‌خوانی زندگی است» تا ۱۵ جولای(۲۴ تیر) در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی مصر برگزار می‌شود.

منبع: ایکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...