|
کدخبر: 152079

گسترش نیوز گزارش می دهد:

لابی انجمن نمایشگاهی آلمان برای برپایی مجدد نمایشگاه ها

در پاییز سال ۲۰۲۰، برگزارکنندگان ثابت کردند که نمایشگاه ها می توانند با رعایت استانداردهای بهداشتی بالا با موفقیت و امن برگزار شوند.

نمایشگاه لابی انجمن نمایشگاهی آلمان برای برپایی مجدد نمایشگاه ها

در پی لغو حدود ۷۰ درصد از نمایشگاه های برنامه ریزی شده آلمان در سال ۲۰۲۰، صنعت نمایشگاهی این کشور برای تحقق چشم انداز روشن و شروع دوباره فعالیت خود در سال ۲۰۲۱ به شدت در حال لابی کردن است.

برگزارکنندگان در پاییز سال گذشته برای برگزاری ۳۸۰ نمایشگاه در آلمان در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی کرده بودند، درحالی که با گذشت یک ماه از سال ۲۰۲۱، حدود ۱۱۰ نمایشگاه به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا لغو یا به سال ۲۰۲۲ موکول شده اند. با این وجود، کاهش تعداد موارد ابتلا در این کشور صنعت نمایشگاهی آلمان را بر آن داشت تا مجدداً برای بازگشایی نمایشگاه ها اقدام نماید و چنین استراتژی را بر اساس تجربه ی بهار و تابستان سال ۲۰۲۰ بنا نماید.

یورن هولتمایر (Jörn Holtmeier)، مدیر عامل انجمن صنعت نمایشگاهی آلمان (AUMA)  می گوید: "با توجه به مدت زمان طولانی برای تحقق نمایشگاه، کار اداری باید در اسرع وقت شروع شود تا "شرایط چارچوبی" قابل اعتمادی بر اساس مقررات قبلی برای شروع مجدد نمایشگاه طرح ریزی شود. با توجه به بازگشایی فروشگاه ها، نمایشگاه های تجاری نیز باید دوباره مجوز فعالیت بگیرند، چرا که روند تجاری هر دو بخش بسیار مشابه هم هستند. قبلاً در ۶ مه ۲۰۲۰ هم تصمیمی مشابه با همین اتخاذ شده است. "

یورن-هولتمایر

در پاییز سال ۲۰۲۰، برگزارکنندگان ثابت کردند که نمایشگاه ها می توانند با رعایت استانداردهای بهداشتی بالا با موفقیت و امن برگزار شوند. آنها تأکید می کنند که، مشاغل کوچک و متوسط در بدترین رکود ۷۰ سال گذشته در تجارت نمایشگاهی آلمان، به بستر واقعی صنعت خود برای ارائه محصولات جدید و جذب مشتریان جدید نیاز فوری دارند.

لغو بسیاری از نمایشگاه های تجاری برنامه ریزی شده خسارات بسیاری را به اقتصاد کلان وارد آورد. بنابر اعلام AUMA، در سال های "عادی"، برگزاری نمایشگاه حدود ۲۸ میلیارد یورو به بازدهی اقتصادی کل آلمان کمک می کند، که این مبلغ در شرایط کنونی فقط ۶ میلیارد یورو می باشد.

AUMA یادآور شده است که در کنار برگزارکنندگان، غرفه داران و غرفه داران نیز خسارات مالی قابل توجهی را متحمل شده اند. هتل ها، رستوران ها، شرکت های حمل و نقل، رانندگان تاکسی و خرده فروشان نیز به شدت تحت تأثیر لغو نمایشگاه ها در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته اند و هولتمایر پیش بینی می کند که اگر این وضع در سال ۲۰۲۱ ادامه یابد، احتمالاً ۱۰۰.۰۰۰ شغل دیگر در بخشهای آسیب دیده در معرض خطر قرار می گیرند.

از ۳۵۵ نمایشگاه بین المللی، ملی و منطقه ای برنامه ریزی شده برای سال ۲۰۲۰ در آلمان، فقط ۱۱۴ نمایشگاه برگزار شد و درآمد حدود ۴ میلیارد یورویی که برنامه ریزان آلمانی برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده بودند تقریباً با ۷۰٪ کاهش روبرو بود.

تهیه و تنظیم: محسن خواجه محمدی

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها