|
کدخبر: 176092

افزایش همکاری دو هلدینگ امید و توسعه معادن

جلسه شورای راهبری شرکتی دو هلدینگ بزرگ سرمایه‌گذاری امید و توسعه معادن و فلزات صبح روز یکشنبه ۹ خرداد در محل سالن جلسات «ومعادن» برگزار شد.

معدن افزایش همکاری دو هلدینگ امید و توسعه معادن

مدیران عامل دو هلدینگ یاد شده و برخی مدیران عامل و معاونان شرکت‌های زیرمجموعه و سرمایه پذیر آنان حضور یافته و در خصوص وضعیت طرح‌های توسعه، فرصت ها، چالش‌ها و مسائل روز صنعت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

موازنه و تکمیل زنجیره تولید، اولویت بندی طرح‌های توسعه، چالش‌ها و راهکارهای تأمین انرژی، بومی‌سازی تجهیزات و ماشین‌آلات، زمینه‌های مشارکت و همکاری شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی زیرمجموعه و لزوم توجه به منافع ملی با لحاظ نمودن حداکثر سودآوری برای سهامداران از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

در ادامه، مدیران شرکت‌های گل گهر، چادرملو، گهرزمین، پامیدکو و همراه گزارش کلی طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها را ارائه نموده و به سوالات حاضرین پاسخ گفتند.

مدرس خیابانی مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری امید در این جلسه گفت: هلدینگ امید با مجموعه ومعادن فارغ از مرزبندی‌ها نهایت هماهنگی و همفکری را خواهد داشت. چرا که ومعادن را یک مجموعه تخصصی می‌دانیم و در راستای سیاست‌های جاری خود در بحث‌های تامین مالی و سایر حمایت‌ها و هماهنگی‌های لازم حداکثر همکاری را با یکدیگر معمول خواهیم داشت.

وی افزود: به عنوان دو هلدینگ تاثیر‌گذار در حوزه معدن و صنایع معدنی ما باید تلاش کنیم حلقه اتصال بخش‌های مختلف زنجیره تولید با یکدیگر بوده و سیاستگزاران را در اتخاذ تصمیمات بهتر یاری کنیم.

امیر حسین نادری مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات نیز ضمن اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب مدیران شرکت‌ها و اثرات مثبت و ملموس آن در صنعت گفت: بالا رفتن قیمت جهانی محصولات معدنی نظیر کنسانتره، گندله و… درحال‌حاضر برای شرکت‌های فعال در زنجیره یک فرصت است. رسالت ملی ما این است که فضایی را فراهم آوریم تا سرمایه‌های خرد موجود را جمع آوری نموده و تبدیل به پروژه ملی کنیم.

وی افزود: هماهنگی بین شرکت‌های بزرگ ضمن تأمین سودآوری بیشتر برای سهامداران، در نهایت ارتقاء منافع ملی را در حوزه صنعت به همراه دارد.

نادری از شرکت‌های گروه خواست روی توسعه بومی‌سازی تجهیزات صنایع معدنی با محوریت شرکت پامیدکو به صورت ویژه کار کنند. همچنین تکمیل زنجیره تولید را در شرکت‌های گروه از اولویت‌های مهم هلدینگ برشمرد.

در این جلسه بر لزوم تدوین سند توسعه مشترک این دو هلدینگ بزرگ صنعتی و معدنی کشور تاکید شد.

 

منبع: معدن نامه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...