|
کدخبر: 169639

بک لینک ها چه هستند؟

به لینک های خروجی که از هر وب سایت به وب سایت های دیگر داده میشود "بک لینک" میگویند . بک لینک ها به دو نوع بک لینک فالو و همینطور بک لینک نوفالو تقسیم میشوند .

تفاوت بک لینک فالو با بک لینک نو فالو در این است که در بک لینک follow ، رتبه و رنک نیز منتقل میشود بنابراین بک لینک های فالو میتوانند باعث افزایش سئو سایت شوند . اما در بک لینک های nofollow هدف از ایجاد لینک معرفی لینک خارجی به کاربر است و دنبال انتقال امتیاز و رنک نیست .

بک-لینک-آگهی

بک لینک و رپورتاژ چگونه به سئو سایت کمک میکنند؟

در تبلیغات رپورتاژ اگهی نیز میتوان از قرار دادن بک لینک و درج لینک استفاده نمود بنابراین با سفارش رپورتاژ نیز میتوان بک لینک هایی را برای سایت ایجاد کرد . پیوندهای خروجی بک لینک همواره با استفاده از یک عبارت یا کلمه که با آن آنچر تکست میگویند ایجاد میشود . پس از ایجاد بک لینک بر روی کلمه یا کلمات و عبارت های مختلف ، ربات های موتورهای جستجو ازین بک لینک ها و کلمات استفاده شده در این پیوندها برای امتیاز دهی و مرتب سازی نتایج جستجو استفاده میکنند . بدیهی هست که هرچقدر تعداد بک لینک ها بر روی عبارت و کلمات کلیدی مختلف بیشتر و بک لینک سازی قوی تری صورت گرفته باشد ، سایت بک لینک گیرنده امتیاز بیشتر و رتبه بهتری در سرچ این کلمات در نتایج گوگل خواهد گرفت و در واقع سئو سایت افزایش پیدا میکند .

آیا امکان پنالتی شدن سایت توسط گوگل در خرید بک لینک وجود دارد؟

در وب سایت های قدیمی و دارای طول عمر زیاد ، با توجه به اینکه هزاران وب سایت وبلاگ ها ممکن است از مطالب و محتوای این سایت ها به عنوان مرجع استفاده کنند ، فرایند ساخت و ایجاد بک لینک به صورت اتوماتیک طی سالیان سال اتفاق میفتد و درواقع روند بک لینک لینک سازی به صورت طبیعی طی خواهد شد . موتورهای جستجو به ویژه گوگل نسبت به کیفیت محتوا همیشه حساس هستند و اگر پیشبینی و شناسایی کنند که وب سایت ایکس در حال تولید محتوای غیر مفید و تقلبی است حتما این وب سایت هارا در لیست سیاه خود قرار داده و به اصطلاح پنالتی میکنند که باعث افت شدید رتبه و در مواقعی حذف سایت از گوگل میگردد .

بنابراین در صورتی که قصد خرید بک لینک و یا ایجاد رپورتاژ آگهی برای وب سایتی با کلمات کلیدی مشخصی را دارید ، حتما باید محتوای وب سایت هدف کیفیت و ارتباط کامل با بک لینک های ایجاد شده را داشته باشد تا مشکل پنالتی و اسپم شدن توسط موتور های جستجو رخ ندهد .

توضیحات بیشتر در : backlink.behtarinseo.ir

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها