|
کدخبر: 131163

سامسونگ هم راه آیفون را در پیش گرفت

بر اساس گزارشات اخیرا مخابره شده از کره‌جنوبی، شرکت سامسونگ قصد دارد تا از رویکرد اپل در زمینه حذف آداپتور شارژر و هدفون از بسته‌بندی هندست‌های آی‌فون الگوبرداری کرده و اسمارت‌فون‌های آینده سری گلکسی S۲۱ خود را بدون این ابزارهای جانبی روانه بازار کند.

فناوری سامسونگ هم راه آیفون را در پیش گرفت

به گفته یک رسانه خبری محلی با نام ChosunBiz ظاهرا برخی منابع صنعتی داخلی تایید کرده‌اند که سامسونگ به‌دنبال حذف کلیه لوازم جانبی (به جز کابل USB-C) از بسته‌بندی پرچم‌داران آینده خود است. البته این تصمیم در حال بررسی بوده و هنوز نهایی نشده است.

آیا دوران عرضه ابزارهای جانبی فوق در بسته‌بندی پرچم‌داران سامسونگی به سر آمده است؟

سامسونگ با عرضه گوشی‌های سری S خود از نخستین مدل با نام گلکسی S تا جدیدترین نسخه موسوم به گلکسی S۲۰ همواره یک جفت ایرباد سیمی، کابل USB و آداپتور شارژ دیواری را در اختیار مشتریان قرار داده است. حذف ابزارهای جانبی داخل جعبه گوشی و استفاده از بسته‌بندی کوچکتر به‌طور بالقوه می‌تواند به نفع محیط‌زیست تمام شود.

با این‌حال برخی کارشناسان ادعا می‌کنند که این تصمیم با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل‌‌ونقل و درآمدزایی از محل فروش شارژر به‌صورت مجزا اتخاذ شده است؛ اقدامی که بیش از هر چیز به سود سامسونگ خواهد بود.

بایستی منتظر بمانیم و ببینیم که آیا شایعه حذف شارژر از بسته‌بندی هندست‌ها مشمول دستگاه‌های سامسونگی غیر پرچم‌دار نیز خواهد شد یا خیر. بر اساس پیش‌بینی‌ها هندست‌های سری گلکسی S۲۱ احتمالا پیش از موعد مقرر معرفی خواهند شد؛ بنابراین یقینا به‌تدریج جزییات بیش‌تری در خصوص این گجت‌ها منتشر خواهد شد.

منبع: آی تی رسان

ارسال نظر