|
کدخبر: 162761

بهره‌برداری از چندین طرح‌ صنعتی و معدنی با حضور روحانی

آیین بهره‌برداری از پنج طرح‌ ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعتبار چهار هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان در پنج استان کشور با حضور رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانس آغاز شد.

صنعت بهره‌برداری از چندین طرح‌ صنعتی و معدنی با حضور روحانی

 آیین بهره‌برداری از پنج طرح‌ ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعتبار چهار هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان در پنج استان کشور با حضور حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور  به صورت ویدئوکنفرانس آغاز شد.

طرح‌هایی که امروز به بهره‌برداری می رسد، در زمینه تولید شمش آلیاژی، مس کاتد، کاشی و سرامیک، خردایش و دانه‌بندی سنگ آهن و همچنین تکمیل زیرساخت‌های فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی گرمسار است.

پروژه دیگری که امروز به بهره برداری می رسد، طرح تولیدی کاشی دیوار و کف صدف سرام استقلال آباده است که عملیات اجرایی آن از سال ۸۵ با اعتباری بلغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی آباده آغاز شده است.

طرح تکمیلی مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین پروژه دیگری است که دارای هشت زیرمجموعه با سرمایه‌گذاری ۹۴ میلیون یورو است. این پروژه از سال ۸۶ آغاز شد اما در مقطعی به دلیل تحریم‌های ظالمانه و مشکلات پولی و بانکی اجرای آن متوقف شد. امروز و پس از ۱۳ سال آخرین حلقه این طرح در قالب ریخته‌گری پیوسته با اعتبار ۳۰ میلیون دلار به بهره‌برداری رسید.

از دیگر طرح‌هایی که امروز به دستور رییس‌جمهور به افتتاح رسید،  واحد خردایش شرکت معدنی و صنعتی گل گهرسیرجان و تولید مس کاتدی صنایع مس طارم بود. 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...