|
کدخبر: 117470

اگر قصد شکار رمز ارز دارید بخوانید

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای اجرای تصویب‌نامه مورخ ۱۵ تیرماه امسال هیات وزیران به ‌منظور تعیین تکلیف وضعیت دستگاه‌های استخراج رمزارز موجود در کشور، امکان ثبت مشخصات هویتی و نیز تعداد، نوع و مدل دستگاه‌های ماینر از تاریخ ۲۷ مردادماه در سامانه بهین‌یاب فراهم شده است.

صنعت اگر قصد شکار رمز ارز دارید بخوانید

به گزارش روز پنج شنبه شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، «علیرضا هادی» افزود: همه دارندگان دستگاه‌های مذکور، یک ماه فرصت دارند از طریق لینک خود اظهاری ایجاد شده در صفحه اصلی سامانه بهین‌یاب، نسبت به ثبت این مشخصات اقدام و حقوق و عوارض دولتی را که با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران در حال تعیین و پیش‌بینی در سامانه است، پرداخت کنند.

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: دستگاه‌هایی که تاکنون به‌صورت غیرقانونی وارد کشور شده‌اند صرفاً از طریق تکمیل فرم خوداظهاری و مشخص کردن نحوه و مکان استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانند وارد چرخه فعالیت قانونی شوند.

هادی ادامه داد: پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی طرح خوداظهاری، موضوع بند ۵ مصوبه هیأت محترم دولت نیز در وزارت صمت تهیه شده و برای بررسی و تصویب به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شده است و جلسات بررسی و تصمیم‌گیری در این حوزه در حال برگزاری است.

وی هم‌چنین گفت: با توجه به‌دستورالعمل صدور جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری استخراج رمزارز، صدور مجوز صرفاً در شهرک‌های صنعتی، مناطق آزاد تجاری و نیروگاه‌های جدیدالاحداث میسر بوده و نگهداری از دستگاه‌ها در مراکز فاقد مجوز ممنوع است.

هادی در خصوص اعتبار مجوزهای صادره افزود: مدت اعتبار جوازهای تأسیس صادره در حوزه رمزارز ۶ ماه است و صرفاً در صورت احراز پیشرفت فیزیکی برای یک بار و به مدت ۶ ماه تمدید خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور طرح‌ها عنوان کرد: تاکنون تعداد ۶۴۶ فقره جواز تأسیس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداری در این حوزه صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود با انجام فرآیند خود اظهاری تعداد مجوزهای صادره افزایش داشته باشد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر