|
کدخبر: 174342

رزم حسینی: بیش از ۶ هزار معدن برای سرمایه گذاری وجود دارد

وزیر صمت گفت: بیش از ۶ هزار معدن در کشور برای سرمایه گذاری وجود دارد.

صنعت و معدن رزم حسینی: بیش از ۶ هزار معدن برای سرمایه گذاری وجود دارد

علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر شنبه در دیدار با جمعی از صنعتگران و فعالان اقتصادی کاشان با اشاره به اینکه سال‌های گذشته شرایط سختی برای بخش‌های صنعتی و معدنی ایران بود، اظهار داشت: علاوه بر تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی شیوع ویروس کرونا نیز باعث شد که اقتصاد کشور تحت تأثیر قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت برای تسهیل و مانع زدایی فعالین حوزه صنعت و تجارت اقدامات خوبی انجام داد، ابراز داشت: در یکی از این اقدامات تمامی صادرکنندگانی که تعهد ارزی داشتند، پرونده آنها از دستگاه قضائی برگشت داده شد.

وزیر صمت با بیان اینکه این اقدام در راستای مانع زدایی برای تولیدکنندگان بود، تصریح کرد: با اجرای این سیاست صادرات ما در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه اساس این کار محدودیت‌های بانک مرکزی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری بیشتر تجار و صنعتگران شاهد مشکلات کمتری برای فعالین اقتصادی کشور در این حوزه باشیم.

رزم حسینی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار معدن در سراسر کشور برای سرمایه گذاری وجود دارد، گفت: بیش از یک هزار از این معادن در استان اصفهان است که از طریق مزایده عمومی و از طریق پایگاه‌های رسمی اطلاع‌رسانی دولت به اطلاع عموم می‌رسد.

وی همچنین با اشاره به اینکه وزارت صمت تمام اختیارات در حوزه محصولات کشاورزی همانند تأمین نهاده‌ها و صادرات واردات محصولات کشاورزی را به عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته است، افزود: در مورد تنظیم بازار و قیمت گذاری کالاهای اساسی نیز با تمهیدات اندیشیده شده امیدواریم مشکلات موجود مرتفع شود.

وزیر صمت درباره اقتصاد مقاومتی و نقش شرکت‌های دانش بنیان در تقویت پایه‌های اقتصاد مقاومتی گفت: شرکت‌هایی که علاقه مند به توسعه و سرمایه گذاری هستند دولت حجم زیادی از سرمایه گذاری را برای آنها آماده کرده تا به تدریج عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سعی کرده ایم صدور مجوزها تسهیل یابد، ادامه داد: برای مثال کسی که تمایل به سرمایه گذاری در بخش فولاد دارد اگر تعهد به تأمین مواد اولیه دهد مجوزهای لازم برای ایجاد کار تولیدی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود.

رزم حسینی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی صنعتی در سال گذشته احیا شد، گفت: فهرستی از واحدهای راکد آماده شده است و سرمایه گذاران که علاقه مند به تولید هستند به آنها پیشنهاد می‌کنیم این واحدهای راکد را راه اندازی کنند چراکه بسیاری از مقدمات کالبدی و سخت افزاری تولید در این واحدها مهیا شده است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...