|
کدخبر: 153981

روزانه ۳ هزار حلقه لاستیک به تولید کشور اضافه شد

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت ( صمت) و مدیرعامل سازمان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با اشاره به راه اندازی سه دستگاه تولید و ۱۰ دستگاه پرس لاستیک در یکی از واحدهای تولیدی یزد گفت: با راه اندازی این خط تولید روزانه سه هزار حلقه لاستیک به توان تولید کشور افزوده شد.

صنعت و معدن روزانه ۳ هزار حلقه لاستیک به تولید کشور اضافه شد

عباس تابش در مراسم افتتاح خط های تولید یادشده در صنایع لاستیک استان یزد افزود: به همین میزان از نیاز کشور به واردات لاستیک و وابستگی ارزی نیز کاسته شد.

وی با اشاره به قیمت گذاری لاستیک اظهار کرد: قیمت گذاری لاستیک به طور کلی از سازمان حمایت خارج شده و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تنها ناظر بر اجرای قیمت های مصوب است.

تابش همچنین با اشاره به اینکه توزیع لاستیک تا مراکز عرضه رصد می شود، افزود: با این راه اندازی خط تولید یادشده شرایط بازار لاستیک در کشور بهبود می یابد.

وی اشاره ای به میزان روزانه تولید لاستیک در کشور نکرد.

حذف درصد برچسب تخفیف بر محصولات

معاون وزارت صمت و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و مصرف کنندگان در بازدید از یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای بر حذف درصد برچسب تخفیف‌ بر روی محصولات تاکید کرد و گفت: ضرورتی برای درج برچسب درصد تخفیف وجود ندارد.

وی همچنین در این بازدید به بررسی وضعیت توزیع مرغ در فروشگاه های یزد پرداخت.

تابش در ادامه سفرش از یک واحد تولیدی ماسک در منطقه ویژه اقتصادی یزد بازدید کرد.

در این واحد تولیدی انواع ماسک های سه لایه و N۹۵ تولید می شود.

معاون وزیر صمت همچنین از یک واحد تولید ترمه در منطقه ویژه اقتصادی یزد،ساختمان شهید طاقه باف و شهید پارساییان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد بازدید کرد.

تابش امروز وارد یزد شد و در کارگروه تنظیم بازار استان نیز شرکت کرد.

یزد با حدود سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی چهارمین استان صنعتی و از لحاظ تنوع اندیس های معدنی دومین استان معدنی کشور است و در این ۲ بخش حدود ۱۴۰ هزار نفر فعالیت دارند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر