|

بخوانید :

کدخبر: 213915

نقش آفرینی بیوک میرزایی در سریال صوتی

نخستین فصل سریال صوتی «قصه‌های شیرین ایران» به کارگردانی مهدی طهماسبی با یک قصه تاریخی برای گروه کودک و نوجوان منتشر شد.

سینما و تلویزیون نقش آفرینی بیوک میرزایی در سریال صوتی

«تاریخ بیهقی» عنوان فصل اول سریال صوتی «قصه‌های شیرین ایرانی» است که به کارگردانی مهدی طهماسبی و تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا ساخته و پخش شده است. در این مجموعه که در ۱۲ جلد توسط سوره مهر منتشر شده، نویسندگان مختلفی تلاش کردند تا متون کلاسیک ادبیات فارسی را برای نوجوانان به زبان آنها و مطابق فضایی که دارند، بازنویسی کنند.

فصل اول مجموعه داستان صوتی قصه‌های شیرین ایرانی در ۸ قسمت با نام‌های «آمدن حسن میمندی به بلخ و پذیرفتن وزارت»، «داستان بر دار کردن حسنک وزیر»، «پس گرفتن هدیه‌ها و انعام‌ها»، «داستان خواجه بوالمظفر برغشی»، «داستان هارون الرشید و یحیی برمکی»، «مرگ خواجه احمد میمندی»، «داستان عمرولیث و شکیبایی او برمرگ برادرش» و سرانجام «داستان علی قهندزی و گرفتاری او» منتشر شده است.

تاریخ بیهقی اثر ارزشمند ابوالفضل بیهقی، از مورخین و نویسندگان بزرگ ایرانی است که در دربار غزنویان در قرن چهارم و پنجم هجری قمری خدمت می‌کرد است. روایت‌های او از تاریخ بسیار جذاب و داستانی است.

«تاریخ بیهقی» یکی از کتاب‌های «قصه‌های شیرین ایرانی» است که مژگان شیخی در طول آن تاریخ بیهقی، نوشته ابوالفضل محمدبن حسین بیهقی را بازنویسی کرده است.

در این مجموعه صوتی تلاش شده تا با استفاده از راویان کاربلد این حوزه، اثری شکل بگیرد که بتواند به ویژه دایره مخاطبان این کتاب یعنی کودکان و نوجوانان را با خود همراه کند. نخستین فصل این سریال صوتی توسط چهره‌های نام‌آشنایی مثل نرگس فولادوند، مریم معینیان، اردشیر منظم، بیوک میرزایی، مهدی طهماسبی، شاهین ملک زاده، مجید تیزرو، رضا صفری دریایی، مهدی بازدار و مهران پوراعظمی شکل گرفته و منتشر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...