|
کدخبر: 150846

نحوه اکران آثار سینما‌های مردمی در فجر ۳۹

مدیر امور سینما‌های جشنواره فیلم فجر جزییاتی از نحوه اکران آثار جشنواره در سینما‌های مردمی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را اعلام کرد.

سینما و تلویزیون نحوه اکران آثار سینما‌های مردمی در فجر ۳۹

محمدرضا فرجی مدیر امور سینما‌های جشنواره فیلم فجر، جزییاتی از چگونگی نحوه اکران آثار جشنواره در سینما‌های تهران و میزبانی سینما‌ها از مخاطبان سینما با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را اعلام کرد.

فرجی درباره تعداد سالن‌هایی که فیلم‌ها در آن به نمایش در می‌آید، گفت: امسال با توجه به اینکه قرار است ۳۰ درصد ظرفیت سینما‌ها جهت اکران فیلم استفاده شود، ۷۰ سالن و ۴۱ مرکز در تهران و شهرستان‌های پیرامون پایتخت را برای جشنواره انتخاب کردیم که این سالن‌ها در مناطق مختلفی از شهر تهران قرار گرفته‌اند.

مدیر امور سینما‌های جشنواره فیلم فجر درباره نحوه فروش بلیت و نرخ آن گفت: امسال بنا بر ضرورت‌های به وجود آمده شیوه کاملاً متفاوتی را برای فروش بلیت در نظر گرفته‌ایم. به این ترتیب مخاطبان با ورود به سه سامانه «ایران تیک»، «سینما تیکت» و «گیشه هفت» می‌توانند بلیت فیلم‌های مورد نظر خود را در همان روز خریداری کرده و برای تماشای فیلم به سینما‌های جشنواره مراجعه کنند.

او تأکید کرد: فروش بلیت به شکل حضوری و گیشه در جشنواره امسال به صورت کلی حذف شده است، اما برای هر شماره تلفنی که در یکی از این سامانه‌ها ثبت می‌شود خرید ۴ بلیت امکان‌پذیر است و مخاطبان باید توجه داشته باشند که امسال فروش بلیت به شکل سری هم از برنامه جشنواره حذف شده است.

فرجی درباره سالن‌های اکران واقع در تهران و شهرستان‌ها گفت: بجز سه سینمای «کیان»، «راگا» و «تماشا» که نرخ بلیت آنها ۲۰ هزارتومان است، باقی بلیت‌های جشنواره به نرخ ۳۰ هزارتومان به فروش می‌رسد. نرخ بلیت در شهرستان‌های اطراف تهران هم با نرخ ۲۰ هزارتومان به فروش خواهد رسید. تا کنون ۴ سینمای «فجر» در اسلامشهر، «فرهنگ» در رباط‌کریم، سینما «کارون»، سینما «نسیم» در نسیم‌شهر و سینما «هنر» در پیشوای ورامین جهت اکران فیلم‌ها در خارج از تهران در نظر گرفته شده است.

او افزود: امسال با حمایت‌ها و پیگیری‌های مدیران در سازمان سینمایی ۴ پردیس سینمایی جدید هم به مرحله بهره‌برداری رسیده که در جدول برنامه سینما‌های مردمی میزبان جشنواره ۳۹ هستند. پردیس سینمایی «هدیش‌مال»، «صبا مال»، «نارسیس» و «لوتوس مال» از جمله پردیس‌هایی هستند که با شروع جشنواره افتتاح خواهند شد.

مدیر امور سینما‌های جشنواره درباره چگونگی اعمال شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جشنواره هم گفت: در هر سالن چیدمان صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده که فاصله اجتماعی به درستی رعایت شود. سیستم تهویه سالن‌ها و محل ورود و خروج هوا در سالن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و به مدیران هر سالن آموزش‌هایی در این جهت داده شده است. هم چنین به منظور جلوگیری از تجمع در هر سینما، رعایت یک فاصله زمانی برای ورود هر مخاطب به سالن در نظر گرفته شده است. ما شرایطی را در نظر گرفته‌ایم تا سلامت مخاطبان در بدو ورود به هر سالن مورد بررسی قرار بگیرد و از ورود افراد مشکوک به بیماری «کووید ۱۹» به سالن‌ها جلوگیری خواهد شد.

فرجی درباره ضدعفونی‌کردن سالن‌ها گفت: قبل و بعد از هر سانس ما عملیات ضدعفونی را در همه سالن‌های سینمایی میزبان جشنواره در دستور کار قرار خواهیم داد. ما هر سانس را با احتساب این که یک فیلم ۱۰۰ دقیقه باشد، سه ساعت در نظر گرفته‌ایم و با این حساب یک ساعت و ده دقیقه به شکل تقریبی برای ضدعفونی سالن‌ها فرصت خواهد بود.

او درباره حضور کادر درمان در سالن‌های سینمای میزبان مخاطبان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: رایزنی‌هایی را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده‌ایم تا بتوانیم در هر سالن یک پزشک مستقر داشته باشیم، یا این که شرایطی وجود داشته باشد که پزشکان آمادگی حضور در سالن‌ها را داشته باشند.

مدیر امور سینما‌های جشنواره در پایان گفت: در هر سالن به شکل دائمی یک نماینده مستقر داریم که ضمن نظارت بر عملکرد پرسنل سینما‌ها تذکرات لازم را به مدیران سینما بدهند و چنانچه سهل‌انگاری رخ داد مسئولان جشنواره را مطلع کنند.

سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۹ همزمان با چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد برگزار خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر