|
کدخبر: 200979

یک نماینده خواستار درآمد ۵ میلیارد دلاری از صنعت رمزارز شد

نماینده سبزوار در مجلس گفت: آورده ایران از تولید رمزارز در هر سال می‌تواند تا سقف ۵ میلیارد دلار باشد البته بایستی قانونی مدون و دقیق با شفافیت حداکثری داشته باشیم.

سیاست داخلی یک نماینده خواستار درآمد ۵ میلیارد دلاری از صنعت رمزارز شد

بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریور)‌در جلسه علنی مجلس و بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی درباره بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان‌روا و مبادلات داخلی آن در موافقت اظهار داشت: متأسفانه تنزل ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم تبدیل به مسأله جدی حوزه اقتصادی کشور شده و رهبر معظم انقلاب هم خواستار اصلاح خطوط اصلی اقتصاد از مجلس شدند.

وی افزود: اقتصاد ایران زمانی می‌تواند در بازار دلار و ارزهای رایج عرض اندام کند که بتواند از مسیرهای مختلف و متنوع نیازهایش را تأمین کند که یکی از این مسیرها رمزارزها است. البته با این کار باید پول ملی را تقویت کنیم.

نماینده سبزوار در مجلس تصریح کرد: باید شیوه مواجه ما برای ارتقاء اقتصادمان عالمانه و هوشیارانه باشد و خارج از محاسبات و تسلط ساختار جهانی و نظارت آنها کار کنیم تا بتوانیم از تحریم‌ها عبور کرده و از رمزارزها به عنوان ابزار استفاده کنیم نه پول.

وی گفت: مردم کشورمان باید با آگاهی و آموزش لازم به عرصه رمزارزها ورود کنند ضمن اینکه حاکمیت هم نیازمند شفافیت رفتار، درآمدها و هزینه‌های این موضوع است.

محبی‌نجم‌آبادی گفت: تأخیر در قانون‌مندسازی و تعریف ساختار رمزارزها به هیچ وجه درست نیست و باید خیلی سریع شفافیت را در این موضوع زیاد کنیم. ضمن اینکه ورود به این میدان قانونی روشن و متولی مشخصی می‌خواهد تا رمزارزهای غیرمجاز را محدود کرده و اجازه ندهیم غیرقانونی‌ها فعالیت کنند.

وی گفت: نیازمند نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پنل‌های خورشیدی هستیم که در بسیاری از مناطق مرزی عالی‌ترین زاویه تابش وجود دارد که آنها می‌توانند در کنار مزارع رمزارز مشکل محرومیت و اشتغال آنجا را حل کنند.

نماینده سبزوار در مجلس تصریح کرد: ‌درآمد ایران از رمزارزها می‌تواند تا سقف ۵ میلیارد دلار باشد البته به شرط اینکه قانون مدون و دقیق در این باره داشته باشیم.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...