|
کدخبر: 174167

بزرگترین اشتباه ابراهیم رئیسی چه بود؟

حضور نیکزاد در رأس ستاد انتخاباتی رئیسی با واکنش هایی روبرو شده است.

سیاست داخلی بزرگترین اشتباه ابراهیم رئیسی چه بود؟

 ابراهیم  رئیسی در دومین حضورش در انتخابات ریاست جمهوری، بازهم علی نیکزاد را به عنوان رییس ستاد انتخاباتی اش تعیین کرد. حضور وزرای احمدی نژاد در کنار  رئیسی اما با واکنش های زیادی روبرو شده است.

در کلاب هاوسی که چند شب پیش برگزار شد این موضوع نیز مورد بحث قرار گرفت.

فرید مدرسی، فعال رسانه ای در این نشست گفت:  پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ اهمیت ندارد، هرکسی حاکم بشود راهی جز مذاکره ندارد. آقای  رئیسی اگر رییس جمهور بشود مجبور است جبهه پایداری را اطراف خودش نگه ندارد. آقای رییسی نیرویی ندارد و عضو کابینه آقای احمدی نژاد را رییس ستادش انتخاب کرد که به نظرم این کار بزرگترین اشتباه زندگیش است.

وی گفت: حتی اگر آقای  رئیسی یا جلیلی رییس جمهور بشوند، حاکمیت جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد امثال حسن عباسی و رائفی پور در قدرت قرار بگیرند. انتخابات به هر شکلی باشد دیگر هیچ تندرویی روی قدرت نخواهد دید. هیچ نهاد حاکمیتی دیگر نمی‌تواند به سمت تندروها برود و میانه‌روها پیروز این انتخابات می‌شوند.

 رئیسی در انتخابات مرحله دوم شکست می خورد

علی مزروعی، فعال سیاسی اصلاح طلب هم گفت:  فکر می‌کنم آقای  رئیسی به همراه یکی از کاندیداهای اصلاح‌طلب یا اصولگرا به مرحله دوم خواهند رفت و در این صورت آقای رییسی شکست می‌خورند. امیدوارم مردم بیشتری در انتخابات شرکت کنند، طبعا اگر میزان مشارکت به بالای ۵۰درصد برسد شانس نامزد اصلاح‌طلب افزایش پیدا می‌کند.

 رئیسی ۱۴۰۰ با  رئیسی انتخابات ۹۶ متفاوت است

همچنین مسعود ده نمکی، کارگردان و فعال سیاسی در این نشست مجازی گفت: یکی از دوستان گفت که اصلاح طلب و اصولگرا از بین رفته است، اما به نظر من به هیچ گروه دیگری اجازه داده نمی‌شود در انتخابات شرکت کنند. براساس تیتر این اتاق می‌توانم بگویم که تا این مقطع احتمال پیروزی آقای  رئیسی بالاست.

وی گفت: اگر آقای  رئیسی زرنگ و بلد باشد و بتواند در مناظرات گفتمان عدالتخواهی را مطرح کند می‌تواند بخش زیادی از سبد مردم عدالتخواهان را هم بدست بیاورد. رییسی ۱۴۰۰ با رییسی قبلی فرق دارد و این ایده که ایشان در انتخابات ضربه فنی‌ می‌شود واقعیت ندارد.

انتخاب نیکزاد به عنوان رییس ستاد  رئیسی یک اشتباه بود

فرج کمیجانی، فعال سیاسی اصلاح طلب هم تاکید کرد: آقای  رئیسی براساس نظرسنجی‌ها ۲۹درصد رای دارد، علتش هم در این است که دو اشتباه انجام دادند، در ابتدا گفتند که نامزد مستقل هستند و دوم این که آقای نیکزاد را به عنوان رییس ستاد انتخاباتی خود انتخاب کرد. محکم می‌گویم که آقای  رئیسی به هیچ عنوان رای نمی‌آورند. آقای رییسی قرینه آقای ناظق‌نوری در سال ۱۳۷۶ است.قطعا اگر شورای نگهبان اصلاح‌طلبان را تایید صلاحیت کنند، با توجه به برنامه داشتنشان، قطعا می‌توانند فضای انتخابات را در دست بگیرند.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...