|
کدخبر: 126696

میوه ای شگفت انگیز برای سلامتی کودکان!

گریپ فروت یکی از گزینه های سالمی است که بسیاری از مواد مغذی برای رشد کودک را تامین می کند.

سبک زندگی میوه ای شگفت انگیز برای سلامتی کودکان!

زمانی که کودک شما ۶ تا ۸ ماهه می شود باید مواد غذایی جامد را به رژیم غذایی اش اضافه کنید. غلات، حبوبات، میوه ها و سبزیجات خرد شده رابج ترین خوراکی ها برای اضافه کردن به رژیم غذایی کودک شما هستند.

 در ابتدا می توانید گریپ فروت را پوره کنید و با کمی عسل به کودک خود بدهید و در مراحل بعدی گریپ فروت را به تکه های کوچک تقسیم کنید تا از خطر خفگی در کودک پیشگیری نمایید.

 ویتامین C گریپ فروت به رشد سالم کودک کمک می کند

این ویتامین برای رشد کودک بسیار مهم است و نقش اساسی در تشکیل کلاژن و بافت همبند دارد. سیستم ایمنی کودک را تقویت کرده و به بهود سریع تر زخم ها کمک میکن-د. مقدار ویتامین C مورد نیاز کودکان زیر ۱ سال ۴۰ تا ۵۰ میلی گرم در روز است و یک چهارم لیوان پریپ فروت حای ۱۹.۷ میلی گرم از این ویتامین است

 ویتامین A گریپ فروت سلامت کودک را تضمین می کند

مقدار ویتامین A مورد نیاز برای کودکان زیر ۱ سال حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم است. ویتامین A از سلامت چشم مراقبت کرده و در تولید گلبول های سفید خون برای تامین ایمنی بدن موثر است. همچنین برای تقسیم سلولی و رشد کودک شما حیاتی است. یک چهارم لیوان گریپ فروت تازه حاوی ۲۶.۵ میکروگرم ویتامین A است.

 سایر مواد مغذی موجود در گریپ فروت

گریپ فروت حاوی مقدار کمی از سایر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای رشد کودک شماست. گریپ فروت حاوی ویتامین E است. آنتی اکسیدانی که از سلو ها محافظت می کند. همچنین حاوی فولات است که برای تولید DNA ضروری است. همچنین نوزاد شما با مصرف گریپ فروت مقداری کلسیم برای استخوان سازی و آهن برای حمل و نقل اکسیژن نیاز دارد را بدست می آورد. گریپ فروت مقدار کمی پتاسیم دارد که برای رشد سیستم عصبی کودک ضروری است. ضمن این که مصرف گریپ فروت فیبر کافی برای بهبود فرایند هضم و پیشگیری از یبوست به بدن کودکتان می رساند.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر