|
کدخبر: 199644

وضعیت محصولات سایپا در بازار + جدول

نوسان قیمت دلار در بازار امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ موجب شد تا بازار پرتیراژهای سایپا شاهد نوساناتی باشد.

 به گفته فعالان بازار خودرو روند قیمتی خودروهای پرتیراژ سایپا تا حدودی شبیه روند قیمت دلار در بازار امروز بوده است، بطوریکه قیمت دلار در ابتدای روز روند رو به پایین داشت و به نزدیک شدن به میانه روز قیمت دلار به روز گذشته نزدیک شد و پس از آن بازار افزایش قیمت را ثبت کرد.

اما در کنار نوسان نرخ دلار اظهار نظرهای مطرح شده در روزهای گذشته در خصوص افت قیمت خودروهای وارداتی پس از آزاد شدن واردات خودور نیز در بلاتکلیفی قیمت خودروهای داخلی اثر گذار بوده است.

فعالان بازار خودرو با اشاره به اظهارنظرهای مطرح شده بر این نکته تاکید می کنند در صورتی که واقعا این طرح به تصویب برسد ما شاهد افت قیمت در بازار خواهیم بود اما آنچه مسلم است تا زمان تصویب طرح اظهارات مطرح شده اثر کوتاه مدت در بازار دارد و نمی تواند به صورت بلند مدت بازار خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو فردا در دستور کار مجلس قرار دارد، هر چند مشخص نیست این بار هم به رای گذاشته می شود یا نه؟ با این حال تا زمان تعیین تکلیف این طرح و تا زمانی که طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس در رفت و آمد است بازار خودرو از اظهارات مطرح شده در خصوص این طرح اثر خواهد گرفت.

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا هم رشد قیمت داشتند و هم بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند. با این شرایط «کوییک معمولی» امروز با افزایش یک میلیونی قیمت در بازار ۱۷۱ میلیون تومان عرضه شد و «کوییک R» هم بدون تغییر ۱۷۷ میلیون تومانی در بازار قیمت خورد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» افتی دو میلیونی در بازار را تجربه کرد و قیمت آن در بازار به ۱۴۷ میلیون تومان رسید. این خودرو در روزهای اخیر رشد قیمت بسیاری را تجربه کرده بوده و به گفته فعالان بازار خودرو این افت قیمت را می توان به اصلاح قیمت نسبت داد.

 «تیبا ۲» نیز بدون تغییر در بازار ۱۵۹ میلیون تومان قیمت گذاری شدند. «ساینا» هم رشدی ۵۰۰ هزار تومانی در بازار داشت و قیمت آن امروز به ۱۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار رسید.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به ۲۹۱ میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد.

به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار ۳۵۳ تا ۳۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.
 

وضعیت -محصولات- سایپا

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...