|
کدخبر: 192668

قیمت خودرو ترمز برید / پژو ۲۰۶ رکوردار افزایش قیمت!

خودرو دوباره گران شد. برخی فعالان بازار از جهش ۴۷ میلیون تومانی قیمت پژو ۲۰۶ ظرف یک ماه خبر می‌دهند و معتقدند علت گرانی این خودرو توقف تولید پژو ۲۰۶ است. اما آیا تولید پژو ۲۰۶ متوقف شده است؟

خودرو قیمت خودرو ترمز برید / پژو ۲۰۶ رکوردار افزایش قیمت!

 بررسی‌ها نشان می‌دهد در هفته پایانی مرداد و با افزایش قیمت دلار خودروهای ایرانی و خارجی با افزایش قیمت مواجه شدند. به عنوان مثال در این هفته قیمت خودروهای داخلی نسبت به هفته گذشته بین دو تا هفت میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

  خودرو پراید در معاملات امروز با قیمت ۱۳۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۴۷ میلیون تومان، تیبا دو با قیمت ۱۵۶ میلیون تومان و پارس معمولی هم با قیمت ۲۶۷ میلیون تومان معامله شد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو در این هفته هفت میلیون تومان گران شد و در یک ماه اخیر دامنه نوسان آن به ۴۷ میلیون تومان رسیده است. فعالان بازار علت افزایش شدید قیمت این خودرو را توقف تولید پژو ۲۰۶ می‌دانند.

پژو ۲۰۶ رکوردار افزایش قیمت

یک فعال بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: خودروسازان هنوز ۲۰۶ را روانه بازار نکردند. همین کمبود عرضه باعث شده که قیمت این خودرو در بازار جهش چشمگیری داشته باشد.

فیروز نادری درباره پیش‌بینی خود از وضعیت بازار خودرو گفت: تقاضا برای خرید خودرو زیاد شده است و تقاضای زیادی برای خودروی پژو ۲۰۶ روانه بازار شده و همین مساله در کنار کاهش عرضه باعث افزایش قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو شده است. به طوری که در یک ماه اخیر این خودرو با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان معامله می‌شد اما حالا قیمت آن به ۲۴۷ میلیون تومان رسیده است!

دبیر انجمن خودروسازان اما به تجارت‌نیوز گفت: تولید پژو ۲۰۶ متوقف نشده است. وقتی بیش از ۱۰۰ هزار خودرو ناقص کف انبارها دپو شده روند عرضه خودرو به بازار با اختلال مواجه می‌شود و طبیعی است وقتی یک قلم قطعه نباشد خودروسازان هم نمی‌توانند آن خودرو را به موقع به بازار تحویل دهند.

علت گرانی خودروهای داخلی چیست؟

احمد نعمت‌بخش به افزایش پول‌های سرگردان در بازار خودرو اشاره کرد و توضیح داد: وقتی قیمت خودرو از محل درب کارخانه تا بازار اختلاف دارد، پول‌های سرگردان دوباره روانه بازار می‌شود. علت اینکه این روزها خودرو گران شده است به سرریز شدن پول‌های سرگردان دلالان به بازار بر می‌گردد.

او با انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری بیان کرد: در دولت روحانی بارها تذکر دادیم قیمت خودرو در کارخانه‌ها براساس حاشیه بازار تعیین شود اما متاسفانه کسی به حرف بخش خصوصی گوش نداد!

چندی پیش فعالان بازار علت رونق گرفتن بازار خودرو را افزایش بیکاری‌ عنوان کردند. فروشندگان خودرو گفته بودند برخی از مردم خودروهای ایرانی می‌خرند تا بتوانند معیشت خود را با عضو شدن در تاکسی‌های آنلاین تامین کنند. از این‌ رو خرید خودروهای زیر ۲۰۰ میلیون تومان در بازار رونق گرفته است.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...