|
کدخبر: 163170

رسمی / افزایش چشمگیر قیمت خودرو در روزهای آینده

به گفته رئیس شورای رقابت قطعا در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ قیمت خودروهای داخلی تولید شده در کارخانه ها افزایش قیمت خواهد داشت. رضا شیوا گفت: در زمستان سال ۹۹ تورم ۱۴ درصد را اعمال نکردیم. اما در بهار میزان تورم بخشی را به علاوه رقم زمستان یکجا به قیمت خودرو اضافه می کنیم.

خودرو رسمی / افزایش چشمگیر قیمت خودرو در روزهای آینده

رضا شیوا رئیس شورای رقابت درباره افزایش قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ و عدم تغییر ۶ ماهه در قیمت خودروهای داخلی، گفت: تا ابتدای سال ۱۴۰۰ می توان گفت که ۶ ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در قیمت گذاری همچنان تورم بخشی را مدنظر قرار می دهیم، گفت: اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۶ ماه افزایش قیمت نداشتیم و آیا مجدد شاهد افزایش قیمت در امسال خواهیم بود؟ گفت: قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال ۹۹ که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود ۱۴ درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش ۳۰ درصدی داشتیم، تورم ۱۴ درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.

​به گفته رئیس شورای رقابت، اکنون قیمت خودرو در ۶ ماه پایانی سال ۹۹ بررسی می شود و با توجه به نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی آن را اعلام می کند، قیمت نهایی خودرو در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ مشخص می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت خودرو های جدید از جمله تارا در سال ۱۴۰۰ چقدر خواهد بود؟ گفت: هنوز مشخصاتی از تارا به دست ما نرسیده و باید اطلاعات آن به دست ما برسد و بعد آن اطلاعات را به کلینیک خودرو می فرستیم. قیمت خودروهای جدید توسط متخصصان حرفه ای مشخص می شود که در نهایت نظرشان را به شورا می فرستند و شورا آن را تایید می کند.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اکنون تعدادی خودرو تارا در خیابان ها دیده شده است اما چطور اطلاعاتی به دست شورای رقابت نرسیده است، گفت: ایران خودرو هنوز هیچ اطلاعاتی از تارا به شورای رقابت نداده است و ممکن است این عرضه ای که صورت گرفته برای کشف قیمت توسط خود خودروساز باشد.

او گفت: شاید این خودرو را به بازار عرضه کرده اند تا بتوانند مشتری جلب کنند، اما اکنون قیمتی مشخص نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  لعنت بهتون که با این قیمت باز دنبال افزا یش قیمت هستید

 • ناشناس ارسالی در

  دلاروارزکه قیمت شدیدانزولی دارندچراافزای ش قیمت خودرو..اتفاقاباعث التهابات بازارو کم ارزش کردن ریال همین خودروسازان نیزهست ندچون باعث می شوندهم خودرووهم کرایه های حمل ونقل کالاوخدمات گران شود

 • مهدی ارسالی در

  مردم چه فرض کردین

 • دلال ها ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه این دلار که اومد پایین ا مریکام توافق کرد تو این ارزونی هم بفکر گ رون کردنید خدا ازتون نگذره حتی شما شورای نگهبان ایران خودرو نه مردم

 • عباس آقا ارسالی در

  باز اشغال سازان بوی پول به مشامشون رسیده پژو پارس بیشتر از ۱۲۷ تومن بشه؟ آخه چی داره این ماشین کیفیت سال ۹۵ خدایی خیلی بهتره اون موقع سی تومن الان خداتومن بازم میگه تورم ، کارمنداتونم تورم ماهیانه محاسبه میکنید پرداخت میکنید؟ این شرایط برای همه هست در جایی که دلار داره ارزون میشه چرا بره بالا دلیلی نداره اونم با قرعه کشی میفروشند به دلالها که اکثرا خودشونم هستن دلالی میکنند خیالشون ملت بنانسبت خنگن

 • علی ارسالی در

  تف بر وجودتان

 • فرهنگ ارسالی در

  خدا شما رو لعنت کنه بسه دیگه خسته شدیم

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت به همتون حالمون رو بهم میزنید خدا ر یشتون خشک کنه ،مفت خورای لعنتی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...