|
کدخبر: 154524

مزایای قانون جدید بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمه‌گذار به خودروی مشابه مالک، والدین، همسر یا فرزندان بلاواسطه، از مصوبات بسیار ارزشمند مجلس شورای اسلامی به شمار می‌رود و گام بلندی است که در قانون جدید بیمه شخص ثالث برای حفظ منافع بیمه‌گذاران برداشته شده‌است.

انتقال تخفیف‌های درنظر گرفته شده در بیمه‌نامه شخص ثالث یکی از جلوه‌های صیانت از حقوق بیمه‌گذاران به شمار می‌رود.

تخفیف‌های در نظر گرفته شده برای تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث، حق مسلم کسانی است که با رعایت مقررات، قانون‌مداری، احتیاط و مسوولیت اجتماعی از مزایای قانونی بهره‌مند شده‌اند و طبیعتا حق تقدم آنان برای استفاده از این مزیت خاص، محفوظ است.

طراحان آیین‌نامه جدید اعمال تخفیفات بیش از هر مولفه دیگری برای حفظ حقوق ذی‌نفعان اصلی، برنامه‌ریزی کرده‌اند و حتی برای حفظ حقوق مترتب برای دارندگان تخفیف در خصوص شیوه‌های دیگر انتقال آن هم تدابیری اندیشیده‌اند.در این میان «سامانه سنهاب» به‌عنوان چشم تیزبین صنعت بیمه و مرکز داده‌های بیمه‌ای این صنعت، نقش مهمی در پایش تخفیفات دارد و نکته مهم این است که اطلاعات ثبت نشده در این سامانه‌ها با اتخاذ راهکارهایی به قوت خود باقی خواهد بود.بی‌تردید تبصره ماده ۶ قانون بیمه اجباری شخص ثالث می‌تواند از نشانه‌های آشکار اعتمادسازی و حفظ حقوق بیمه‌گذارانی باشد که پیش از این نگران هدررفت سال‌های قانونمداری خود بودند.

 

منبع: دنیای اقتصاد
 • مصطفی ارسالی در

  با این قانون نوشتن .کمی فکر کنید بعد ... اوضاع کسی که ماشینو چند ساله خریده وبیمه میکنه وامسال تعویض پلاک میکنه چی میشه پ س ؟ چرا باید تخفیفش صفر بشه . اینه عدالت چرا برای اینا راهکار نگذاشتین.جمع کنید کاسه و کوزه دزدی تون

 • احمد از مشهد ارسالی در

  شما که اینقد با خوشحالی دارید از این قان ون میگید آیا میدونید چه بر سر مردم میاد با این قانون مسخره.
  من ماشینو ۵ سا ل پیشوکالتی خریدم و چندساله تعویض پلاک ن کرده بودم که با این قانون ۷۰ درصد تخفیفم از بین میره.
  اگر اینطوری باشه من که دیگه ماشینمو بیمه نمیکنم.

 • محمد ارسالی در

  خدایش این روش دزدی خیلی خلاقانه است. کار شناسان عزیزمن ماشین رابا۶سال تخفیف خریدم حالاتیر۱۴۰۰بیمش تموم میشه وتخفیف صفرمیش ه.من پولی راکه بابت تخفیف اضافه تر دادم ازمجلسی هابگیرم.

ارسال نظر