|
کدخبر: 150880

برنامه افزایش تولید خودرو درحال اجرا است

صالحی نیا گفت: طراحی و تولید گونه‌های کم مصرف موتور و بهبود قوای محرکه، هم در راستای صرفه‌های واحد مقیاس و هم در مسیر کاهش مصرف سوخت و بهبود کیفی در ایران خودرو صورت پذیرفته است.

خودرو برنامه افزایش تولید خودرو درحال اجرا است

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تصریح کرد: برنامه افزایش تولید انواع خودرو از سوی این سازمان طراحی شده و توسط خودروسازان در حال اجراست و استمرار این روند افزایشی با تعامل و پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی محقق می‌شود.

محسن صالحی نیا، در نشست مشترک با رئیس کل و معاونان بانک مرکزی در شرکت ایران خودرو، با اشاره به دستاوردهای مناسب صنعت خودروسازی در تعمیق و گسترش ساخت داخل قطعات، نقدینگی برای تزریق به‌موقع به زنجیره تامین و قطعه سازان خودرو و اجرای طرح‌های توسعه محصول و فناوری را ضرورتی کلیدی برشمرد و افزود: علی‌رغم متنوع بودن شیوه‌های تامین منابع مالی خودروسازی‌ها، در نهایت سهم پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی در این زمینه بسیار اثرگذار است که با مشارکت موثر این حوزه شاهد استمرار مثبت تولید خودرو، افزایش عرضه به مصرف‌کنندگان نهایی و منطقی شدن قیمت‌ها در بازار و کارخانه با هدف پاسداری از حقوق مشتریان و تولید‌کنندگان خواهیم بود.

وی رفع کاستی‌های ناشی از زیان انباشته صنعت خودرو و حفظ روند صعودی شمارگان تولید را مستلزم تعامل بیش از پیش بخش صنعت و حوزه‌های مالی کشور برشمرد.

معاون وزیر صمت همچنین اقدامات طراحی و توسعه پلتفرم و مشترک‌سازی حداکثری قطعات، در عین رعایت کیفیت و تنوع مورد نظر مشتری را مسیر مناسب کاهش هزینه‌های تولید خودرو بیان کرد که در حال انجام است و تصریح کرد: طراحی و تولید گونه‌های کم مصرف موتور و بهبود قوای محرکه، هم در راستای صرفه‌های واحد مقیاس و هم در مسیر کاهش مصرف سوخت و بهبود کیفی در ایران خودرو صورت پذیرفته است.

منبع: ایکو پرس

ارسال نظر