|
کدخبر: 135604

افت قیمت ۵ تا ۷ میلیونی محصولات ایران خودرو + جدول

محصولات پرطرفدار ایران خودرو که از آنها به عنوان پرتیراژهای این شرکت یاد می شوند امروز در بازار کاهش قیمت داشتند.

خودرو افت قیمت ۵ تا ۷ میلیونی محصولات ایران خودرو + جدول

به گفته فعالان بازار خودرو، محصولات تولیدی ایران خودرو امروز نسبت به یکشنبه هفته جاری افت قیمت ۵ تا ۷ میلیون تومان را تجربه کردند. برخی دلیل این افت قیمت را به مصوبه بهارستان نشین ها مبنی بر عرضه خودرو در بورس نسبت می دهند. براساس این تصمیم هر شخص می‌تواند هر سه سال یک بار با یک کد ملی، یک خودرو در بورس کالا خریداری کند و قبل از پایان سه سال مقرر نمی‌تواند اقدام به فروش خودرو کند.

به همین دلیل برخی می گویند با توجه به تصمیمات جدیدی که برای بازار خودرو گرفته می شود و زمزمه های مطرح شده مبنی بر تغییر برخی مناسبات سیاسی عمده دلیلی است که فعالان بازار افت قیمت ایران خودرویی ها را به آن نسبت می دهند. گرچه برخی دیگر تاکید دارند دلیل کاهش قیمت فروش خودرو به دلیل انتظار برای عرضه بیشتر خودرو در بازار است. از دید این گروه معامله گران تصور می کنند وضعیت تولید در فصل های پیش رو بهتر از قبل خواهد بود. آمار شش ماهه هم نشان می دهد موجودی انبار خودرو سازان رو به افزایش بوده است. بنابراین این روند می تواند عرضه در بازار را تقویت کند و از افزایش قیمت بیشتر جلوگیر کند

قیمت برخی محصولات ایران خودرو

در میان محصولات پرتیراژ ایران خودرو محصولاتی مانند« پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، ، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، « پژو ۲۰۶ صندوقدار»، « سمند LX»، «سمند LX با موتور EF۷»، « سمند سورن» قرار دارند که توانسته اند نظر خریداران محصولات میان قیمت را به خود جلب کنند.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز هم بالاترین قیمت در میان پرتیراژها به ۲۰۶ تیپ ۵ رسید و این خودرو با محدوده قیمت ۲۶۶ میلیون تومان توانست بالاترین قیمت در میان پرتیراژها را از آن خود کند و با این حدود قیمتی در بازار داد و ستد شود.

اما «پژو ۲۰۶ تیپ ۲ » دیگر محصول خانواده پژو که با توجه به رنج قیمتی و اسپرت بودن آن در میان محصولات پرطرفدار این گروه قرار دارد امروز با محدوده قیمتی ۲۰۴ میلیون تومان در بازار معامله شد.

« پژو ۲۰۶ صندوقدار» دیگر محصول این خانواده که بیش از همه تاکنون توانسته نظر خانواده ها را به خود جلب کند در بازار حدود ۲۶۶ میلیون تومان قیمت خورد. از خانواده سمند نیز « سمند LX» امروز در بازار با محدوده قیمتی ۱۷۰ میلیون تومان عرضه شد و این خودرو با موتور EF۷ نیز بدون آپشن با قیمت حدود ۱۸۷ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. از دیگر محصولات این خانواده می‌توان به «سمند سورن» اشاره کرد، این خودرو که بسیار محدود در بازار عرضه می شود امروز با قیمت ۲۳۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

ایران+خودرو+ارزان

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر