|
کدخبر: 122685

حرکتی جدید برای بستن دست دلالان مسکن و خودرو

معاونت دادستانی کل کشور در فضای مجازی با هدف پیشگیری از وقوع جرم اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی را موظف به ابلاغ استفاده از سامانه امتای مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت کرده است.

یکی از معضلات موجود در فضای مجازی فقدان احراز هویت معتبر در کسب و کارهای اینترنتی است. از جمله مشکلات عدم احراز هویت، قیمت سازی در وب سایت های آگهی اینترنتی و ایجاد تلاطم و اخلال در بازارهای اقتصادی خصوصاً در بازار مسکن و خودرو است. عدم احراز هویت و صلاحیت در این سایت ها، بستر را برای فعالیت سوداگران این بازارها که عمدتاً با سوء استفاده از شماره های همراه افراد ثالث و انتخاب نام ها و آدرس های جعلی اقدام به ثبت آگهی خود می کنند، مهیا کرده است.

همچنین به نظر می رسد سوءاستفاده کنندگان از گمنامی در فضای غیرحقیقی همواره درصدد هستند با ایجاد جو روانی و رسانه ای در راستای نیل به منافع نامشروع اقتصادی با طرح بهانه های واهی از اجرای هرگونه طرح ساماندهی هویتی سرباز زنند و عرصه را برای سوداگران بازار هموار سازند.

در همین راستا و با هدف پیشگیری از وقوع جرم، معاونت دادستانی کل کشور در فضای مجازی در اقدامی موثر، اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی را موظف به ابلاغ استفاده از سامانه امتای مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت کرده است.

 بدیهی است که تصمیم فوق با حمایت از فعالیت سالم کسب و کارهای مجازی و کاهش جرایم ارتکابی در حوزه خودرو و مسکن، سبب حفظ حقوق مصرف کنندگان و تأمین امنیت اقتصادی جامعه می شود.

 

منبع: ایران هشدار

ارسال نظر