|
کدخبر: 108456

آخرین وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو

به دنبال افزایش نرخ ارز بازار خودرو متأثر از این موضوع با رشد قیمت‌ها بدون خریدار و مشتری شد.

خودرو آخرین وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو

همزمان با بی‌ثباتی بازار ارز، خرید و فروش خودرو نیز متأثر از این موضوع متوقف شده و به نوعی هیچ معامله‌ای در بازار انجام نمی‌شود. این روزها افزایش نرخ ارز عاملی شده تا هم خریدار و هم فروشنده نسبت به معامله مردد شده و منتظر تعیین و تکلیف اوضاع باشند. البته در این شرایط فضا برای سودجویان نیز باز شده به نحوی که نرخ هایی برای خودروها اعلام می‌شود که به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و فقط التهابات بازار را افزایش می‌دهد.

مشاهده بازار نشان می‌دهد فروشندگان برای خودرو های ۲۰۶ تیپ ۲ رقم ۱۴۴ میلیون تومانی، برای ۲۰۶ تیپ پنج ۱۷۸ میلیونی، برای پژو پارس رقم۱۵۷ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۱۳۵ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ ۸۸ میلیون تومان نرخ تعیین کرده‌اند. علاوه بر این سراتو ۵۵۸ میلیون تومان، هایما اس ۷ حدود ۴۷۰ میلیون تومان، جک اس ۵ با نرخ ۴۵۸ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ با نرخ ۶۱۰ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

البته این قیمت‌ها کاذب بوده و به نوعی هیچ خریداری نسبت به خرید خودرو آن هم با این قیمتها اقدام نمی‌کند ولی بلاتکلیفی در بازار خودرو که عامل اصلی آن را باید نوسانات نرخ دلار دانست به حدی شده که هم مصرف‌کننده و هم فروشنده نسبت به آینده معاملات نگران بوده و مدام از خود می‌پرسند دولت چرا در این رابطه هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد.

 

منبع: تسنیم
  • فاطمه ارسالی در

    همه این گرونی ها زیر سر خودشونه

ارسال نظر