|
کدخبر: 183516

جزئیات جنجالی خودسوزی معلم اصفهانی

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان جزئیات پرونده خودسوزی در خیابان شهید نیکبخت اصفهان را اعلام کرد.

حوادث جزئیات جنجالی خودسوزی معلم اصفهانی

خودسوزی معلم در اصفهان جنجالی شد . خودسوزی این معلم اصفهانی جلوی در دادگستری صورت گرفته بود. خودسوزی معلم اصفهانی خبری تلخ و دلخراش بود . خودسوزی این معلم اصفهانی همه شهر را در بهت و حیرت فروبرد. علت خودسوزی این معلم اصفهانی پرونده شکایتی بود که برای بازپس گیری خانه اش انجام داده بود.

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، در پی وقوع یک فقره خودسوزی در خیابان شهید نیکبخت(خارج از ساختمان دادگستری) و انتشار اخبار ضد و نقیض در شبکه های اجتماعی، روابط عمومی دادگستری کل استان اعلام کرد:

حسب سوابق موجود در سال ۱۳۹۶ این شخص یک واحد آپارتمان از شخص دیگری با مبایعه نامه عادی خریداری می‌نماید، در حالیکه مالک، همان واحد را دو سال قبل از آن با مبایعه نامه عادی به فرد دیگری فروخته و خریدار اول در دادگاه دعوی الزام به تحویل مبیع مطرح و حکم به نفع وی صادر و در دادگاه تجدید نظر تأیید می‌شود.

فرد خود سوخته به رأی مذکور بعنوان معترض ثالث اعتراض می‌نماید و دادگاه مربوطه پس از رسیدگی بلحاظ اینکه فروش به او مؤخر بر نفر قبلی بوده اعتراض ثالث را وارد ندانسته و رد می‌کند.

درخواست اعمال ماده ۴۷۷ معترض ثالث هم خارج از نوبت بررسی و موجب قانونی برای پیشنهاد اعمال ماده مذکور در پرونده ملاحظه نمی شود.

لازم به ذکر است فروشنده ملک متأسفانه چندین پرونده مشابه دیگر دارد و اشخاص متعدّدی علیه وی شکایت فروش مال غیر مطرح کرده‌اند. هر چند فرد مورد نظر در سال ۱۳۹۸ در پرونده کیفری از فروشنده اعلام رضایت نموده است ولی متهم بخاطر شکایت سایر شکات و نیز جنبه عمومی شکایت شاکی مذکور در زندان بازداشت است.

بروز چنین مشکلاتی ناشی از بی‌احتیاطی بعضی از شهروندان در خرید اموال غیر‌منقول و بی‌توجهی به هشدارهای مکرر پیشگیرانه دستگاه قضایی است که شهروندان قبل از تحقیق کامل و بررسی مالکیت فروشنده و بدون تنظیم سند رسمی انتقال، اقدام به خرید نکنند و مواظب باشند به دام افراد فرصت طلب و کلاهبردار نیفتند.

بدیهی است دادگستری در پرونده‌های کیفری متشکله در جهت استیفای حقوق مالباختگان و مجازات قاطع مرتکب بر اساس موازین قانونی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...