|
کدخبر: 314855

قیمت بلیت/مترو پرند/ایستگاه مترو

قیمت بلیت مترو پرند/بهای جدید چقدر است؟

در جلسه امروز شورای شهر تهران، اعضای شورا قیمت جدید بلیت مترو پرند را تصویب کردند.

جامعه قیمت بلیت مترو پرند/بهای جدید چقدر است؟

اعضای شورای شهر تهران، درحاشیه برگزاری یکصد و نود و هشتین جلسه در صحن علنی شورای شهر، قیمت بلیت مترو پرند را مشخص کردند. بر این اساس کارت‌های بلیت مبلغ ۱۳۶۵۰ تومان و برای مسافران دارای بلیت تک سفره معادل ۱۵ هزار تومان تعیین می‌شود.

تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر،  با بیان اینکه برای تعیین قیمت  بلیت متروی تهران -پرند، بهای خطوط حومه ای دیگر مانند هشتگرد و فرودگاه امام خمینی (ره) نیز مورد بررسی قرار گرفته‌ است و در این راستا مطابق با پیشنهاد شهرداری تهران موضوعات متن لایحه برای تصویب به شورای شهر ارسال شده است، ادامه داد: به استناد قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری‌ها، قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و بند نهم قانون توسعه حمل و نقل عمومی، لایحه تعیین بهای بلیت متروی پرند تدوین شده است که در لایحه مذکور  گفته شده به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود تا زمان تعیین متولی بهره‌برداری از امتداد خط یک متروی تهران، حد فاصل ایستگاه شهر آفتاب تا ایستگاه پرند توسط دولت، نسبت به مدیریت و بهره‌برداری از امتداد خط مذکور تا ایستگاه پرند اقدام کند اما برای دریافت هزینه ها و تولی گری خط باید نسبت به انعقاد قرارداد ظرف سه ماه اقدام کند. 

تشکری هاشمی با اشاره به قیمت بلیت متروی تهران _ پرند، گفت: قیمت بلیت متروی ایستگاه پرند تا پایان سال جاری  برابر با نرخ تعیین شده برای ایستگاه متروی امام خمینی(ره) است و براین اساس قیمت بلیت متروی تهران به پرند به ازای هر سفر برای مسافران دارای کارت‌های بلیت مبلغ ۱۳۶۵۰ تومان و برای مسافران دارای بلیت تک سفره معادل ۱۵ هزار تومان تعیین می‌شود و شهرداری تهران مکلف است تا پایان سال جاری نسبت به انعقاد قرارداد با دولت در زمینه رفع نواقص خط، تعیین هزینه نگهداشت، خدمات و ما به التفاوت بلیت اقدام  و جهت دریافت آن پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

به گفته عضو شورای شهر تهران، همچنین شهرداری تهران مکلف است گزارش اجرای مصوب و بهای خدمات تمام شده را در مقطع زمانی ۶ ماهه به شورای شهر تهران ارسال کند.

وی گفت: سرفاصله حرکت متروی پرند دو ساعت است و اگر قرار باشد این حجم مسافر در ایستگاه شهرآفتاب متوقف شوند این ایستگاه امکانات رفاهی ندارد و باید فکری کرد.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به لایحه نرخ بلیت متروی تهران- پرند رأی مثبت دادند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها