|

بخوانید :

کدخبر: 269404

بوستان دانشجو باید توسط شهرداری تهران مناسب سازی شود

نادعلی گفت: اگر به آسیب‌های اجتماعی موجود رسیدگی نشود ممکن است خطرات بیشتری ساختمان تئاتر شهر که یک پایگاه فرهنگی است تهدید کند.

جامعه  بوستان دانشجو باید توسط شهرداری تهران مناسب سازی شود

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: رسیدگی به ساختمان تئاتر شهر و همچنین مقابله با آسیب‌های اجتماعی در پارک دانشجو یکی از نکاتی است که در این دوره از مدیریت شهری قرار دارد؛ حضور دست فروشان، معتادان متجاهر و وجود دیگر آسیب‌های اجتماعی در اطراف ساختمان تئاتر شهر و پارک دانشجو شایسته پایتخت ایران اسلامی نیست و اگر به آسیب‌های اجتماعی موجود در پارک دانشجو رسیدگی نشود ممکن است خطرات بیشتری ساختمان تئاتر شهر که یک پایگاه فرهنگی است تهدید کند.

نادعلی بیان کرد: به منظور اهمیت توجه به ساختمان تئاتر شهر تهران، شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیبا سازی و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد در راستای احساس وظیفه به میدان آمدند تا مشکلات موجود را حل کنند؛ تمام تلاش مدیریت شهری حفظ بنای ساختمان تئاتر است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ساختمان تئاتر شهر نشانگر هنر نوین است گفت: با توجه به اهمیت محل قرارگیری ساختمان تئاتر شهر در پایتخت می‌توان از ظرفیت فضای سبز اطراف این ساختمان استفاده کرد، ایجاد فضای سبز در اطراف ساختمان تئاتر شهر می‌تواند به زیبایی این ساختمان بیافزاید.

رییس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آسیب‌های وارد شده به ساختمان تئاتر شهر گفت: متاسفانه در اطراف این ساختمان آسیب‌هایی مشاهده می‌شود که برای جامعه هنری کشور خوشایند نیست، به سرقت رفتن دستگیره‌های درب ورودی ساختمان، نشانه‌هایی از ایجاد اشتعال در کنار دیوار ساختمان و... باعث شده است که مدیریت شهری تهران تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا بتوانیم از این ساختمان محافظت کنیم؛ لذا طرح‌های مختلفی در دست بررسی است تا به صورت کارشناسی از این ساختمان محافظت شود.

سخنگو و نائب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: به جهت تسریع در رسیدگی به وضعیت حریم ساختمان تئاتر شهر کمیته‌ای متشکل از نمایندگان مدیریت شهری تهران، وزرات فرهنگ و ارشاد و مدیریت ساختمان تئاتر شهر تشکیل خواهد شد.

رییس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: طرح‌های پیشنهادی جهت ایجاد حریم مناسب، مقاوم و در شان ساختمان تئاتر شهر تهران توسط سازمان زیباسازی مورد پیگیری قرار بگیرد و با نظر کمیته ذکر شده به مراحل اجرایی برسد؛ باید این طرح با اصل سازه ساختمان تئاتر شهر تهران همخوانی داشته و فاخر باشد.

نادعلی با اشاره به اهمیت حفاظت از ساختمان تئاتر شهر تهران گفت: می‌توان از ظرفیت نیروی انتظامی و حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه حفاظت از این ساختمان استفاده کرد؛ همچنین باید دستفروشان از اطراف ساختمان تئاتر شهر جمع آوری شوند که این موضوع را باید شهرداری منطقه ۱۱ پیگیری کند و به نتیجه برساند

وی تصریح کرد: بوستان دانشجو باید توسط شهرداری تهران و با کمک نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و دیگر دستگاه‌های مربوطه مناسب سازی شود تا فضای این بوستان که در مجاورت ساختمان تئاتر شهر است آماده یک فضای فرهنگی مناسب اهالی فرهنگ و هنر و شهروندان تهرانی شود.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...