|
کدخبر: 174825

پیش بینی وضع هوا برای دو روز آینده

کارشناس هواشناسی گفت: طی دو روز آینده علاوه بر رگبار باران شاهد کاهش نسبی دما در سواحل دریای خزر خواهیم بود.

جامعه پیش بینی وضع هوا برای دو روز آینده

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امشب در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، کرمان و سواحل خزر رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود گفت: در برخی مناطق استان‌های تهران ،البرز و قزوین شاهد خیزش گرد و خاک هستیم.

او ادامه داد: فردا با تشدید ناپایداری‌ها، بارش باران در مناطقی از جمله اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، سمنان، قزوین پیش بینی می شود و به تدریج بارش ها، استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان ،مرکزی، قم، شمال فارس، غرب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد را نیز در برمی‌گیرد.

گودرزی توضیح داد: شدت بارش روز سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و زنجان است و احتمال تگرگ در این مناطق وجود دارد.

کارشناس هواشناسی توضیح داد: روز چهارشنبه در شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و ارتفاعات استان‌های کرمان، یزد و اصفهان بارش رخ خواهد داد.

او یادآور شد: شدت بارش روز چهارشنبه در مازندران خواهد بود همچنین در این روز شاهد کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور خواهیم بود.

گودرزی اظهار کرد: روز پنجشنبه در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و روز جمعه هم در اردبیل و ارتفاعات مازندران، بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

او درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا صاف تا نیمه‌ابری است و در برخی ساعات افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود. بیشترین دمای تهران ۳۱ درجه و کمترین آن ۲۱ درجه خواهد بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...