|
کدخبر: 153491

حقایقی جالب درباره قدرت مغز انسان

مغز ما شگفت انگیز است؛ می تواند به ما کمک کند تا به هر قله ای برسیم، مهم ترین آرزوهای مان را برآورده کنیم و به پیچیده ترین اهداف برسیم.

جامعه حقایقی جالب درباره قدرت مغز انسان

مغز ما در برابر هر فکری واکنش نشان می دهد. افراد خوش بین احساس شادی بیشتری می کنند و به همین دلیل بدن ما دارونما را به عنوان یک محصول دارویی واقعی قبول می کند. احساس خستگی مغز به دلیل احساسات ما به وجود می آید و ترکیب خون جریان یافته در مغز طی کار ذهنی آن بدون تغییر باقی می ماند.

مغز معمولا به صورت اتوماتیک کار می کند

بیش از نیمی از افکار امروز، حاصل افکار دیروز هستند. به همین دلیل است که برای افراد بدبین بسیار دشوار است که درک خود را از جهان تغییر دهند. آن ها باید به معنای واقعی کلمه مغز خود را پاکسازی کنند.

هر فکری به تجارب زندگی تبدیل می شود. اگر می خواهید دنیای اطراف خود را تغییر دهید، باید افکار خود را تغییر دهید.

مغز به تمرین نیاز دارد

یادگیری، تمرین در هوای تازه، تغذیه سالم، خواب آرام، مسافرت به مکان های جدید، فعالیت های جدید، رقص و بازی های فکری همه برای مغز شما مفید هستند.

مغز هرگز استراحت نمی کند و حتی هنگام خواب، مغز ما به سختی کار می کند. برای اینکه در هزاران افکار منفی غرق نشویم، باید گاهی خود را خاموش کنیم تا کمی به سیستم ایمنی بدن خود استراحت دهیم. استراحت فعال را فراموش نکنید: برای مغز ما، مفیدترین نوع استراحت، آرامش است.

فراموش کردن خیلی هم بد نیست

برای ذخیره خاطرات جدید، مغز ما باید از شر خاطرات قدیمی خلاص شود. خوب است اگر بتوانیم تصمیم بگیریم چه چیز هایی را به خاطر بسپاریم و چه چیز هایی را فراموش کنیم. برای انجام این کار، ما باید بیشتر از اطلاعاتی که می خواهیم نگهداریم، استفاده کنیم.

مغز ما نسبت به درد حساسیت ندارد

مغز ما به درد واکنش نشان می دهد اما به دلیل کمبود گیرنده های لازم آن را خودش احساس نمی کند. اگرچه این واقعیت در مورد بسیاری از رگ های خونی، اعصاب و بافت هایی که مغز را احاطه کرده اند، صدق نمی کند.

ما می توانیم مغزمان را تغییر دهیم. هر نوع فعالیتی باعث می شود مغز ما ارتباطات عصبی جدیدی ایجاد کند. اگر فکر می کنیم قادر به پیشرفت نیستیم، این ایده با گذشت زمان فقط در آگاهی ما تقویت می شود اما اگر از عبارت من موفق خواهم شد استفاده کنید، مغزتان به شما فرصت می دهد تا هدف تان را تحقق بخشید.

 

منبع: سلامت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...