|
کدخبر: 141785

واکسیناسیون جهانی کرونا چند سال طول می‌کشد

قانعی گفت: طبق پیش‌بینی‌ها حدود ۴ سال طول می‌کشد که واکسیناسیون جهانی انجام شود که البته امیدواریم زندگی مردم بعد از یک سال به حالت عادی بازگردد.

جامعه واکسیناسیون جهانی کرونا چند سال طول می‌کشد

مصطفی قانعی، رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌ها حدود ۴ سال طول می‌کشد که واکسیناسیون جهان انجام شود، البته امیدواریم زندگی مردم بعد از یک سال به حالت عادی باز گردد.

او افزود: تجربه‌های واکسیناسیون‌های قبلی بر روی ویروس‌ها نشان داده، سال‌ها طول خواهد کشید که بیماری مهار شود البته ممکن است بعد مطالعه و تحقیقاتمان متوجه شویم که ویروس کرونا هم مانند آنفلوانزا نیاز به زدن واکسن سالانه داشته باشد.

قانعی ادامه داد: ادغام شدن فناوری‌ها می‌تواند جامعه را از آسیب‌ها جدی ناشی از کرونا دور کند، اما به این شکل نیست که بیماری کرونا را کاملا ریشه کن کرده و از بین ببرد، زیرا اگر بخواهیم بیماری کرونا به طور موردی در افراد ظاهر شود زمان زیادی خواهد برد.

او تصریح کرد: اگر افراد باز هم نکات بهداشتی را رعایت نکرده و بخواهند به مسافرت بروند و دورهمی‌هایی را ادامه دهند، می‌توانند مسبب دوباره اوج گرفتن ویروس کرونا باشند. پس بهتر است موارد شیوه نامه‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...