|
کدخبر: 136340

خبرنگاران جریمه کرونایی می‌شوند؟

بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت‌های شهرهای قرمز که از امروز ـ شنبه ـ آغاز شد، درخصوص رفت و آمد مشاغل هماهنگ شده از جمله خبرنگاران در ساعات ممنوعیت، با هماهنگی فرمانداری‌ها و راهور اقدام می‌شود و جریمه شامل آنها نمی‌شود.

در اطلاعیه ستاد ملی کرونا با موضوع «پاسخ به سؤالات و ابهامات مرتبط با طرح جدید محدودیت‌های کرونایی» درباره رفت‌وآمد خبرنگاران در ساعات ممنوعیت و همچنین سازوکار جریمه پلیس برای متخلفان در ساعات ممنوعه شب، توضیح داده شده است که «درباره مشاغل هماهنگ‌شده از جمله خبرنگاران با هماهنگی فرمانداری‌ها و راهور اقدام می‌شود؛ لذا جریمه شامل آنها نخواهد شد. این افراد و سایر مردمی که به ضرورت نیاز به تردد دارند می‌توانند از راننده‌های اینترنتی در سطح شهر استفاده کنند.

همچنین ممنوعیت تردد در شهرهای قرمز انجام شده که برابر هماهنگی فرمانداری‌ها موارد ضروری احصا و به راهور اعلام می‌شود تا اعمال قانون نشوند. سایر موارد در صورت عدم رعایت جریمه خواهند شد. سازوکار آن هم دوربین‌ها راهور هستند.»

امروز اول آذر، نخستین روز از دو هفته اعلام شده دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا است و طرح جدید محدودیت‌های کرونایی و مدیریت هوشمند این بیماری در سراسر کشور آغاز می‌شود، در همین راستا از امروز تردد به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و شهرهای قرمز یک میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه در پی خواهد داشت و در شهرهای قرمز هم تردد خودرو از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر