|
کدخبر: 136206

اظهارنظر حاجی‌میرزایی درباره استخدام معلمان

حاجی میرزایی گفت: ​ پس از استخدام معلمان در یک منطقه امکان جابه‌جایی محل خدمت برای آنها وجود ندارد.

جامعه اظهارنظر حاجی‌میرزایی درباره استخدام معلمان

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه اخیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره استخدام معلمان، اظهار کرد: وقتی برخی از مناطق نیاز به نیروی انسانی و معلم دارد معمولا در فراخوان‌های عمومی افرادی از مناطق دیگر شرکت می‌کنند و می‌روند در آن منطقه و ظرفیت استخدامی آن منطقه را به خودشان اختصاص می‌دهند، اما بعد از مدتی که ماندند درخواست می‌کنند برگردند به منطقه خودشان و در عمل ظرفیت استخدامی آن منطقه از بین می‌رود.

وزیر آموزش و پرورش از تصمیم شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر استخدام بومی معلمان خبر داد و گفت: ​ جایی که ما نیاز داریم افراد را برای همانجا استخدام کنیم و از هر جای ایران هم که می‌خواهند شرکت کنند مخالفتی نمی‌شود، اما اگر رفت و استخدام شد باید خدمتش را در همان منطقه ادامه دهد و به پایان برساند تا بتوانیم کمبود نیرو را در برخی از مناطق جبران کنیم.

حاجی میرزایی شغل معلمی را یکی از مهم‌ترین مشاغل جامعه دانست و افزود: ​ معلمان آینده سازان این کشور و کسانی هستند که شخصیت و هویت نسل نو را می‌سازند و بار آرزو‌های یک ملت را در دست دارند.

او تصریح کرد: از آنجا که آینده کشور به‌دست معلمان شکل می‌گیرد، بنابراین باید بهترین و با صلاحیت‌ترین افراد برای شغل معلمی انتخاب شوند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این نکته که هر عالمی نمی‌تواند معلم باشد و معلمی ظرفیتی فراتر از دانش تخصصی آن حوزه نیاز دارد، گفت: ​ بنابراین در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد که ورود معلم و مدیر و مربی پرورشی و مراقب سلامت و مشاوران مدارس منحصرا از طریق دو دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان باشد و هیچ طریقی برای ورود به آموزش و پرورش جز از طریق این دو دانشگاه وجود ندارد.

او توضیح داد: این دو دانشگاه‌ها هم اجازه دارند که از ظرفیت سایر دانشگاه‌های تحت نظارت خود استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ کس نمی‌تواند معلم باشد مگر اینکه حداقل یک دوره یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه شهید رجایی طی کرده باشد.

او با تاکید بر اینکه برای متقاضیان داشتن صلاحیت معلمی بسیار مهم است، افزود: بنابر این هر کس که برای تدریس اجازه ورود به آموزش و پرورش پیدا می‌کند باید مدرک صلاحیت معلمی داشته باشد که برای چگونگی احراز این صلاحیت‌ها و نوع صلاحیت‌هایی که برای معلمان لازم است اختیاراتی به شورای‌عالی آموزش و پرورش و دولت داده شد که این ضوابط را تعیین کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • رستم سیستان ارسالی در

  خدا کنه نیروهای اداری هم شامل این بند بش وند و فقط آخر خدمت نیان تو مدارس حق معلم رو اشغال کنن ویا شاخه به شاخه جابجا شون د

 • ناشناس ارسالی در

  وای خدا این چ‌ وزیریه

 • هموطن ارسالی در

  عجب
  جناب وزیر
  یعنی میفرمایی
  معلمان که تا الان جذب شدند صلاحیت معلمی ندارند

  • مهیار ارسالی در

   عزیز جان همرو که نمیگه میگه ۳۰ درصد

 • ناشناس ارسالی در

  دارند میرم برای بعد تصمیم میگیرن!!!!!

 • ناشناس ارسالی در

  وایی خداا پس تکلیف اون بدبختایی که به سخ تی درس میخون فقط به امید استخدامی آموزش وپرورش چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟ واییی خداا این د یگه چه وضعشههههه 😣😣

 • ناشناس ارسالی در

  با این قانوناشون ، تصویب شد یعنی واقعا دیگه معلم نمیگیرند ؟؟؟؟


  • ناشناس ارسالی در

   اینا همش نظریات این وزیر بره یه وزیر دیگ ه بیاد کلا همچی تغیر میکنه

 • حسین ارسالی در

  تو خودت چند ماه دیگه باید بری
  اصلا مگه دست توست؟

 • رند ارسالی در

  هربی درایتی تو رو انداخت کرد شبیه تو عالم بوده تو هنوز بلد نیستی از چ لغتی باید استفاده کنی ؛ تو خودتم ی معلم بودی وهستی ب شخصیت خودت کمتر توهین کن

 • نظر ارسالی در

  چرا جوان مردم را ناامید می کنین ای مسلما ن!
  تو چن ماه دیگه میای اما آه و نا له جوانان مظلوم برات خواهد ماند

 • سعیدی ارسالی در

  بهترین تصمیم را همین وزیر گرفت استخدامی هر شهر برای خودش اولویت دارد

 • شهلا ارسالی در

  باسلام تو رو خدا امسال برای معلمان پیش د بستانی هم یه کاری بکنید ما در بدترین شرا یط وکمترین دستمزدها داریم خدمت می کنیم ا ز پارسال تا حالا هم به خاطر کرونا وضع مع لمان پیش دبستانی بدتر شده ،اکثر ما حتی ن تونستیم برای خودمون بیمه رد کنیم وچون قب لاً هم توانایی این کار رو نداشتیم بیمه ب یکاری هم بهمون تعلق نمی گیره من خودم موس س هستم ولی به سختی تونستم یک سال بیمه رد کنم با ۹سال سابقه کار،ما چون در مناطق مح روم خدمت می کنیم شهریه بسیار پایین دریاف ت می کنیم واصلا در آمد نداریم.تازه باید کرایه وهزینه مربی هم پرداخت کنیم .شهریه امسال ما ۹۰۰تومان بود که برای جلب رضایت خانواده ها من به شخصه با ۹تا شاگرد ۵۰۰ گ رفتم اون هم قسطی

ارسال نظر