|
کدخبر: 134004

"کرونا" در این استان هر ۲ ساعت یک قربانی می گیرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جان باختن میانگین روزانه یازده نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان در آبان ماه امسال خبر داد.

جامعه "کرونا" در این استان هر ۲ ساعت یک قربانی می گیرد

دکتر محمودرضا مرادی در جلسه امروز(۲۰ آبان) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با اشاره به پیش بینی ۱۵۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در پاییز و زمستان امسال گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۵۰ بیمار بستری هستند و ۲۰۰ تخت ICU هم دراختیار این بیماران قرار دارد.

وی با اشاره به وجود ۲۵۹۵ تخت بیمارستانی دانشگاهی در سطح استان گفت: هم اکنون بیش از نیمی از تخت های بیمارستانی دانشگاهی استان به بیماران کرونا اختصاص داده شده است، همچنین نیمی از تخت های ICU استان هم در اختیار این بیماران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به اقدامات صورت گرفته درحوزه تولید تجهیزات محافظتی کرونا در استان هم اشاره کرد وافزود: در اسفندماه حتی توان تولید یک عدد ماسک در استان را هم نداشتیم و امروز به تولید روزانه بیش از ۶۰۰ هزار ماسک رسیده ایم که جای تقدیر دارد.

وی افزود: کمبود تولید مواد شوینده و تامین این اقلام بهداشتی هم خوشبختانه در همان روزهای اول شیوع بیماری در اسفند ماه مرتفع شد و کمبودی در این زمینه نداریم.

مرادی به خرید ۱۴۰ میلیارد تومانی تجهیزات مقابله با کرونا دراستان اشاره کرد وافزود: طی مدت شیوع کرونا  هزار کپسول اکسیژن، ۱۳ دستگاه اکسیژن ساز و سه دستگاه PCR برای مقابله با کرونا خریداری شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گریزی هم به نمای اپیدمی کرونا دراستان داشت و افزود: در اسفندسال گذشته و فروردین و اردیبهشت ماه امسال که در برخی استان ها شاهد اپیدمی کرونا بودیم، خوشبختانه استان وضعیت خوبی داشت، اما متاسفانه از اواخر خرداد ماه وارد پیک کرونا شدیم و در اواخر مرداد ماه عملا کرونا دراستان فروکش کرد، به طوری که بسیاری بخش های کرونایی تعطیل شدند.

مرادی به اوج گیری دوباره کرونا در نیمه دوم شهریورماه اشاره کرد وافزود: این موج سوم متاسفانه تا به امروز ادامه داشته و روز به روز به تعداد مبتلایان اضافه می شود.

وی افزود: هم اکنون بستری های روزانه کرونا از ۳۲ مورد دراسفندماه سال گذشته به ۲۳۶ نفر در آبان ماه امسال رسیده که حقیقتا نگران کننده است.

مرادی تصریح کر: همچنین فوتی های کرونا هم از فوت یک نفر در هر دو روز، در اسفندماه به فوت روزانه یازده نفر در آبان ماه امسال رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه به برخی مشکلات حوزه بهداشت ودرمان استان در بحث مقابله با کرونا اشاره کرد وافزود: در حال حاضر در خصوص داروی "رمدسیویر" کمبود داریم و سهمیه استان بسیار کمتر از نیاز بیماران آن است.

وی به بدهی دانشگاه هم اشاره کرد وافزود: هم اکنون ۲۱۴ میلیارد تومان بدهی داریم که باید تامین شود و متاسفانه درآمدهای بیمارستان های استان هم به شدت کاهش یافته است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر