|
کدخبر: 126562

واکسن آنفلوآنزا چه زمانی باید تزریق شود؟

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به اینکه در شرایط همزمانی ویروس کرونا و آنفلوآنزا قرار داریم مردم برای دریافت واکسن آنفلوآنزا عجله نکنند، در هر زمانی می‌توان آن را تزریق کرد.

جامعه واکسن آنفلوآنزا چه زمانی باید تزریق شود؟

مسعود مردانی افزود: اولویت واکسن آنفلوآنزا درحال‌حاضر برای پرسنل پزشکی و بیماران خاص هست که به میزان کافی در دسترس بوده و آنها این واکسن را تزریق می‌کنند.

وی با بیان اینکه هنوز واکسن آنفلوآنزا به داروخانه‌ها توزیع نشده، افزود: مردم برای دریافت این واکسن عجله نداشته باشند و هنوز واکسن به داروخانه توزیع نشده، با توجه به همزمانی آنفلوآنزا و کرونا در هر ماهی از فصل سرما (مهر، آبان و آذر فرقی ندارد) می‌توان این واکسن را تزریق کرد تا سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌ها افزایش یابد.

مردانی ادامه داد: افراد بالای ۶۰ سال و کودکان زیر ۶ سال می‌توانند بدون تجویز پزشک واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه‌ها دریافت کنند.

این متخصص بیماریهای عفونی، با بیان شرایط کشور از لحاظ همه گیری کرونا مطلوب نیست، تصریح کرد: اکنون موارد جدید ابتلا به کرونا و شمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها زیاد شده و ستاد ملی مقابله با کرونا در حال تصمیم گیری برای انجام اقدامات اساسی در راستای جلوگیری از موج افزایش کرونا است.

مردانی از مردم خواست به دستورالعمل‌های بهداشتی و توصیه‌های پزشکان در جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا توجه خاص داشته باشند و از مسافرت‌های غیرضروری به‌ویژه مناطق شمالی کشور بپرهیزند.

وی، شست وشوی مکرر دستها با آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده، استفاده از ماسک را به مردم توصیه کرد و از آنها خواست از کمتر در فضای بیرون تردد کنند.

 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر