|
کدخبر: 130510

امریکا تا کی می‌تواند ایران را تحریم کند؟

مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که تا حالا تحریمهای زیادی علیه ایران و روسیه اعمال کرده‌ایم و فرصتهای چندانی برای اعمال تحریمهای جدید باقی نمانده است.

بین‌الملل امریکا تا کی می‌تواند ایران را تحریم کند؟

 «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که ایالات متحده تا کنون تحریمهای زیادی علیه ایران و روسیه اعمال کرده است و واشنگتن گزینه‌های کمتری برای محدودیتهای جدید علیه این دو کشور در اختیار دارد.

اوبرایان در پاسخ به سوالی درباره ادعای مداخله ایران و روسیه در انتخابات امریکا و اقدامات مقابله جویانه واشنگتن در برابر آن افزود: یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم این است که ما درحال‌حاضر تحریمهای زیادی علیه تهران و مسکو وضع کرده‌ایم و بنابراین فرصتهای خیلی کمی( برای اعمال تحریمهای جدید) در اختیار داریم و چیز زیادی باقی نمانده است که بتوانیم انجام دهیم.

وی در عین حال تاکید کرد که کاخ سفید در حال بررسی همه اقدامات مهار احتمالی است که می‌تواند در این زمینه علیه ایران، روسیه و همچنین چین اعمال کند.

وی پیش از این نیز تاکید کرده بود که برای واشنگتن بسیار دشوار است که اهداف جدیدی را برای تحریمهای ضدروسی پیدا کند.

«جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی امریکا اخیرا مدعی شده که ایران و روسیه تلاش کردند تا در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری امریکا مداخله کنند.

وی که در کنفرانس خبری درباره موضوع امنیت انتخابات ریاست جمهوری صحبت می‌کرد، افزود: «ایران و روسیه بخشی از اطلاعات مشارکت‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را در اختیار دارند.»

این مقام امریکایی در ادامه ادعاهایش گفت که تهران اقدام به ارسال ایمیل‌هایی به مشارکت‌کنندگان در انتخابات با هدف ارعاب آنها، شعله ور کردن ناآرامی‌های اجتماعی و آسیب رساندن به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری کنونی امریکا کرده است.

راتکلیف گفت که ایران پشت فیلم ویدئویی است که نشان می‌دهد افراد می‌توانند رای تقلبی خود را حتی از خارج کشور بدهند.

مقامات امریکایی پیش از این نیز بارها مدعی شده‌اند کشورهایی همچون روسیه، چین و ایران در تلاش هستند در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده امریکا مداخله کنند.

ایران و روسیه این ادعاهای مقامات امریکایی را قویا رد کرده‌اند.

منبع: افکار نیوز

ارسال نظر