|
کدخبر: 192673

پایان تنش در بورس!

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه تنش‌ها در بازار سرمایه به پایان رسیده و ثبات نسبی ایجاد شده، دوباره بازار شرایط رو به رشد خواهد داشت.

بورس پایان تنش در بورس!

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه، افزود: بازار طی روز‌های اخیر اوج گرفته و عرضه‌ها در این بازار زیاد بوده و به محدوده یک و نیم میلیون (شاخص یک و نیم میلیون) رسیده است.

وی ادامه داد: برای شکستن این محدوده مقاومتی کار زیادی لازم است و ما باید در هفته بعد از تعطیلات منتظر ادامه روند رو به رشد این بازار باشیم، زیرا در هفته منتهی به تعطیلات معمولاً بازار ضعیف است.

دارابی با اشاره به اینکه در بازار سرمایه فروش‌های تکنیکی در حال شکل گرفتن است گفت: برخی از افراد سهام خود را گران می‌فروشند تا دوباره سهام ارزانتری بخرند که این فروش، فروش تکنیکی است.

وی افزود: برخی از حقیقی‌ها که از زیان خارج شده اند نیز شروع به فروش سهام خود کرده اند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: این افراد سهام خود را از سال گذشته نگهداشته اند و در حال حاضر که این سهام رشد داشته مبادرت به فروش کرده اند

دارابی افزود: معاملات در بازار سرمایه طی روز‌های اخیر حجم سنگینی داشته و در صورتی که از این مرحله عبور کند (سقف مقاومتی یک و نیم میلیون را بشکند) به یک رشد مداوم دست پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فضای بازار سرمایه متعادل است گفت: با توجه به افزایش حجم معاملات امیدواریم که رشد بازار ادامه دار باشد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در صورتی که مشکل ناگهانی در بازار سرمایه پیش نیاید باید بعد از تعطیلات منتظر ادامه روند رو به رشد این بازار باشیم.

دارابی بخشی از رشد این روز‌های اخیر بازار را حمایت وزیر اقتصاد جدید از بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه‌های اعلامی از سوی وزیر اقتصاد و نگاه مثبت موجود به بازار سرمایه، این بازار روند رو به رشدی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...