|
کدخبر: 173734

بورس در آینده نزدیک به شدت خواهد ریخت

بازار سرمایه امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ با روندی منفی آغاز به کار کرد و شاخص کل به محدوده یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحد رسید. امروز بیشتر نمادهای شاخص‌ساز و مهم با افت همراه هستند.

بورس بورس در آینده نزدیک به شدت خواهد ریخت

بازار سرمایه در هفته جاری روندی منفی و نامتعادلی را گذراند بر خلاف پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌هایی که نشان از روند تعادلی بازار می‌دادند اما عمده نمادهای شاخص‌ساز بازار در این هفته افت داشتند.

روزبه شریعتی، کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار در حال حاضر جز روند ریزش روند دیگری را به صورت پیش‌فرض ندارد. در حال حاضر بازار سرمایه تحلیل‌پذیری خود را از دست داده است و بررسی دلیل ریزش بازار بسیار سخت است. وی افزود: تمام مصوبه‌ها و و قوانینی که سیاست‌گذار در جهت توسعه و کمک به بازار انجام داده جنبه عملیاتی پیدا نکرده و در حد حرف باقی مانده است.

شریعتی درباره تزریق نقدینگی به بازار گفت: یک درصد صندوق توسعه با وجود آنکه قانون است اما هنوز به بازار واریز نشده و حتی ۳۵ هزار میلیارد تومانی که سال گذشته دولت برای تامین کسری بودجه خود از بازار خارج کرده هنوز مقدار کمی از آن برای برگرداندن جو اعتماد به بازار تزریق نشده است. وی تشریح کرد: باید توجه کرد که رویکرد غالب نسبت به بازار، تامین سرمایه شرکت‌های نهادی و دولتی و تخلیه پول از بازار است.

شریعتی در بخش دیگری گفت: سازوکارهای فعلی به بازار آسیب وارد می‌کنند و حتی با تغییر دامنه نوسان و تزریق ۵۰ میلیارد دلار از سمت بانک مرکزی هم مشکل اصلی بازار حل نمی‌شود. زیرا مساله اصلی و بنیادی بازار سرمایه در حال حاضر این است که ساختار دولتی با وجود تمام سودهایی که از بازار کسب کرده اما باز هم مردم را به سمت سپرده‌گذاری در بانک و حضور در بازارهای دیگر دعوت می‌کند. وی در این باره افزود: سهامدار خرد بازار باید مالیات بر سهم‌های خود را همواره به دولت بپردازد اما هیچ گاه این مالیات از سپرده‌گذار در بانک گرفته نمی‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین درباره روند کوتاه مدت در بازار گفت: بازار ممکن است در هفته‌های آینده ۳۰ درصد بالا بیاید اما باز هم احتمال می‌رود روند نزولی خود را داشته باشد. باید برای حل شدن نیمی از مشکلات بازار، سهامدار عمده موظف شود تا از سهام خود حمایت کند. اگر این اتفاق بیفتد به بهبود وضعیت بازار کمک می‌شود.

 

 

 

منبع: نبض بورس
 • Ali ارسالی در

  چرا گسترش نیوز با وقاحت و بی مسولیتی هر مطلبی رو ضد بازار و سهامدار نشر میده و ت ازه عنوان مطالب رو هم هر جور خودش بخواد میزاره که ربطی به موصوع نداره و اوضاع رو بدتر جلوه میده. واقعا شرم اوره. خاک بر سر این مدل خبرگزاریا و کارشناسا که معلوم نیست درامدشون از کجاست

 • shs ارسالی در

  دولت واسه چیزهای بی خود مثل ورزش و سینما که سودش فقط تو جیب یک عده میره و میلیار دشون کرده پول داره ولی برای بورس که خودش به مردم گفتن برید تو بورس سرمایه گذاری کنید قرار نیست سرمایه ای وارد کنه؟ کسی ه م نیست کاری بکنه

 • حسن زاده ارسالی در

  در دنیا با تزریق پول و کاهش نرخ بهره موا ظب سرمایگذاران در بازار سرمایه خود هستند و در ایران با نرخ گذاری دستوری و افزایش نرخ بهره و تامین مخارج دولت ، بازار سرم ایه محل کسری بودجه چاق و فربه است ؛ عجب حمایتی از تولید و سرمایه گذاری ؛ با اعتم اد از دست رفته مردم چگونه اقتصادی که با نرخ منفی سرمایه گذاری رو به رو است می خو اهد احیا شود !؟

 • J alipoor ارسالی در

  کاش ذره ای وجدان در این مسئولین ما که مر دم را به بورس دعوت کردند و میلیون ها شخص از جمله من این گونه گول نمی خوردیم و سر مایه مان نابود نمی شد. این خیانت در تاری خ ثبت خواهد شد.

 • تیمور ارسالی در

  خجالت آوره
  کجای مصاحبه گفته به شدت می ریزه که عنوان را اینطوری انتخاب کردید
  گسترش نیوز مافیای مسکن و دلالی

 • ناشناس ارسالی در

  مسولین این کشور که خدارو نمیشناسن،چی بگی م ،هنوز نریخته!!!!۹۰درصد سرمایه فقرا رفت ه میگن هنوز نریخته!!!!!راستی از ظالمان د رحق مردم این شمرهای زمانه بپرسید ۹۰ درصد ضرر رو بهش چی میگن ،؟نکنه منظورشون ریزش در قبر است چون سرمایه دربورس برامون نمو نده

 • ناشناس ارسالی در

  مشکلی هست اینه هیچ کس با کسانی که باعث شدند سرمایه مردم نابود بشه برخورد نمی کنه. متاسفانه خداترس بودن در وجود اکثر مسئولین از بین رفته است.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...