|
کدخبر: 164114

بررسی روند معاملات امروز بورس (۱۸ فروردین) + جدول

در آخرین روز کاری هفته شاخص بورس به سطح یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۹۶ واحد رسید و سطح حمایت یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحدی را از دست داد.

بورس بررسی روند معاملات امروز بورس (۱۸ فروردین) + جدول

در معاملات روز چهارشنبه شاخص کل بورس ۱۰ هزار و ۸۸۹ واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و ۲۴۹ هزار واحد رسید.

پایان نزولی هفته

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی ۵ هزار واحد افت کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز سه‌شنبه ۱۰ هزار و ۸۸۹ واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۹۶ واحد رسید تا پس از ۱۱ روز کاری سطح حمایت یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحدی را از دست بدهد.

شاخص هم‌وزن نیز در پایان معاملات هزار و ۲۵۶ واحد نسبت به دیروز پایین آمد و در رقم ۴۳۷ هزار و ۱۱۵ واحد ایستاد. شاخص هم وزن نیز به پایین‌ترین رقم در ۱۱ روز کاری گذشته از ۲۶ اسفند به این سو رسید. همچنین شاخص کل فرابورس ۸ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۹۲۴ واحد رسید.

افت قیمت ۶۷ درصد بازار

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، ۲۸ نماد رشد قیمت داشتند که ۱۸ نماد بورسی و ۱۰ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۳۱۷ نماد کاهش قیمت داشتند که ۲۱۴ نماد بورسی و ۱۰۳ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۶ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۶۷ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی

در روز ‌‌چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام ۴۸۰ میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را سهام شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۳۵ میلیارد تومان بود. پس از فملی، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار

امروز اغلب نمادهای بزرگ بازار با کاهش قیمت مواجه شدند و «فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. فارس، کدما و شپنا نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و فملی و خزامیا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز بپیوند، آریا و بگیلان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته ۳.۶ درصد افزایش یافت و در رقم ۸۵ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۲۱ درصد افزایش یافت و ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید ۵۵ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و نمرینو (ایران مرینوس) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به شپنا (پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۷۱ میلیارد تومانی داشت. پس از شپنا، خساپا (خودروسازی سایپا) و سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) بیشترین صف فروش را داشتند.

امروز در سمت تقاضا، ۶۳ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۲۷ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، ۸۹ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۱۱ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

کاهش شدید ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۵ هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه ۱۴۷ درصد افزایش یافته است. اما ارزش معاملات خرد ۳۷ درصد کاهش یافت و به رقم هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان رسید. این رقم کمترین میزان در یک سال گذشته است و نشان از عمیق‌تر شدن رکود در بازار سهام دارد.

فملی در صدر جدول ارزش معاملات

در معاملات امروز فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۶۸ میلیارد تومان بود.

پس از فملی، شستا بیشترین ارزش معاملات را داشت و خزامیا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن کدما و شپنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز بانک ملت با تعداد ۷۸ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۴۹۶ سهم در صدر قرار گرفته است. خزامیا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. فملی و وهور نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

جدول+بورس

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...