|
کدخبر: 160027

۳ اتفاق مثبت بورس امروز

هرچند برای بیستمین روز کاری متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم، اما در معاملات امروز بورس پایتخت ۳ اتفاق مثبت رخ داد،

بورس ۳ اتفاق مثبت بورس امروز

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد ۲۲ هزار و ۵۵۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۳۲ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز هزار و ۴۵۳ واحد بالا آمد و در سطح ۴۳۳ هزار و ۲۷۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۱۱۶ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۱۹۸ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

«فارس»، «کچاد»، «فولاد» و «فملی» نماد‌های بزرگ و شاخص ساز بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نماد‌های بورس برکت صدرنشین است و اپال و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کزغال، بپیوند و شاروم پرتراکنش‌ترین نماد‌ها هستند.

۳ اتفاق مثبت

با اینکه در روز شنبه برای بیستمین روز کاری متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم، اما کاهش رقم پول حقیقی خروجی یکی از مهم‌ترین اتفاق بورس امروز بود. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام ۲۴۵ میلیارد تومان بود که نسبت به روز چهارشنبه ۷۲ درصد کاهش یافته است.

نکته جالب توجه در معاملات امروز خروج ۲۴۳ میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت بود.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را وغدیر (سرمایه‌گذاری غدیر) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۳۰ میلیارد تومان بود. پس از وغدیر، فخوز و سمگا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

دومین اتفاق مثبت بازار امروز رشد ارزش معاملات خرد بود. امروز ارزش معاملات خرد ۵۲ درصد افزایش یافت و به رقم ۵ هزار و ۶۵۳ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات کل بازار سهام نیز به رقم ۲۲ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهار‌شنبه ۷.۵ درصد کاهش یافته است.

سومین اتفاق مثبت رشد ارزش صف‌های خرید بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز چهارشنبه ۸۸ درصد افزایش یافت و به رقم ۲۷۷ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۵ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۱۷۴ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت فراوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با صف خرید ۵۴ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از اپال، وبملت (بانک ملت) و کزغال (زغال سنگ پروده طبس) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به دی (بانک دی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۹۹ میلیارد تومانی داشت. پس از دی، پتایر (ایران تایر) و سنیر (سیمان سفید نی ریز) بیشترین صف فروش را داشتند.

گروه سبز بازار

در روزی که بیش از ۱۰۰ نماد بازار افزایش قیمت داشتند نماد‌های گروه «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» بازار سهام مانند شستا، وغدیر، وصندوق و وبانک با رشد قیمت مواجه بودند. علاوه بر این اغلب نماد‌های کامودیتی محور مانند فملی، فارس، شپنا، شتران، ونفت، شبندر، شپاس، شفن، تاپیکو، کچاد، وتوکا، فاسمین، فولاد، جم، پارس، اپال، کنور، فخوز، آریا، پترول، نوری، ومعادن و کنور رشد قیمت داشتند.

منبع: نبض بورس

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...