|
کدخبر: 158281

معاملات مشکوک یک پتروشیمی در بورس

در روز افت ۸۱۷۲ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، سه شرکت سرمایه گذاری، پنج شرکت از گروه عرضه برق به همراه ۶ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک یک پتروشیمی در بورس

در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام کم رمق و کم حجم آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۸۱۷۲ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۱۶۹ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۳.۴ و ۱.۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به توسعه و عمران امید، بانک تجارت، بانک ملت، پالایشگاه اصفهان به همراه سرمایه گذاری نیرو با داد و ستد بیش از ۲۳۳، ۱۷۸، ۱۵۰، ۱۲۶ و ۹۷ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت بهداشتی ساینا حاضر در بازار اول فرابورس با رشد اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۲.۴ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های لوازم خانگی پارس، سرمایه گذاری پردیس، آذریت، معادن مس تکنار، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، مدیریت انرژی امید تابان هور، فولاد آلیاژی ایران، توسعه و عمران امید، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، سرمایه گذاری نیرو، تولید برق ماهتاب کهنوج و پتروشیمی شیراز مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی شیراز، سه شرکت سرمایه گذاری، پنج شرکت از گروه عرضه برق به همراه ۶ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...