|
کدخبر: 156329

جزئیات واریز سود سهام عدالت ۹۸

با نزدیک شدن روزهای پایانی سال مشوولان سهام عدالت در انتظار سود سالیانه سهام خود هستند. تا کنون این سود در سه مرحله و به میزان ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و سودی که امسال پرداخت خواهد شد مرحله چهارم و سود سال ۱۳۹۸ است.

بورس جزئیات واریز سود سهام عدالت ۹۸

با وجود اینکه در آخرین ماه سال به سر میبریم و به روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ نزدیک می شویم، هنوز هیچ مسئولی به طور شفاف درمورد زمان و میزان سود سال ۱۳۹۸ سهام عدالت اظهار نظر نکرده است. البته زمان واریز سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ بستگی به فعالیت شرکت‌ها دارد و به گفته مسئولان در صورت انجام اقدامات لازم از سوی شرکت‌های مربوطه، سود سهامداران تا پایان سال پرداخت می‌شود.

 به نظر می رسد واریز سود سالیانه سهام عدالت چند تفاوت مهم با سال‌های قبل دارد. نخست آنکه مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، چنانچه اقدام به فروش بخشی از سهام خود کرده باشند، فقط سود بخشی از سهام را که نفروخته اند، دریافت خواهند کرد. برای مثال درصورتی که ۳۰ درصد سهام عدالت خود را فروخته اند، ۷۰ درصد از سود سال ۱۳۹۸ را دریافت خواهند کرد.

تفاوت دیگر لزوم ثبت نام در سامانه سجام است. هر کدام از ۳۶ شرکت سرمایه‌گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را انتخاب کرده باشند این سود براساس شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد. چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خود را به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکت‌ها نرود تنها راه این اقدام، ثبت‌نام در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir  است.

البته به نظر می رسد این آخرین سالی است که همه مشمولانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، با ارزش اولیه یکسان سهام عدالت خود، سود یکسان دریافت می کنند و از سال آینده که تکلیف اعضای هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی و پروژه هایی که این شرکت ها در آن سرمایه گذاری خواهند کرد، مشخص شود، میزان سودی که مشمولان هر استان دریافت میکنند، با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تاکنون به مشمولان سهام عدالت سه دوره سود پرداخت شده است به این ترتیب که در سال ۱۳۹۵ به ازای یک میلیون تومان سهم ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶، ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷، ۲۰۵ هزار تومان پرداخت شد.

منبع: ایسنا
  • ح ارسالی در

    سلام لطفا اون ۶۰ درصدی که فروختیم پولش و اریز کنید سود سهام پیش کش دادیم به خودتا ن ... شما به گفته مقام معظم رهبری هم گوش نگردید مگه مقام معظم رهبری دستور ندادند پول سهام ازاد سازی واریز کنید ؟؟؟ چی شد نزدیک به ۴ماهه ۶۰درصد فروختم سی ۳۰ درصد ش پولش واریز کردید بقیه موند چرا به چه ع لت من که سهامم ازاد سازی زدم سجام هم کرد م چرا بقیه فروشم نمیریزید حسابم؟؟؟؟ بانک ملی با کد ملی 1580791786 ۶۰درصدش فروختم چرا پولش واریز نمیکنید ؟؟؟؟ مگه شما نمی کفتید بعد فروش ۳روز دیگه پول فروش حسابته پس کو ؟ خودمم معلول از سه عضو بدن ... م علولیت شدید دارم لازم دارم اگه لازم نداش تم مگه مرض داشتم بفروشم آقای ریس سهام عد الت لطفا پول فروش سهام اینجانب ۶۰درصدش ک ه فروختم واریز کنید حسابم ... سودش پیش ک ش دادم به شما عجب ها آزاد سازی کردم سجام احراز هویت کردم فروش گذاشتم چرا واریز ن مکنید پول منو؟؟؟؟؟؟؟ خواهشمندم بقیه پول فروش ۶۰درصد اینجانب واریز کنید اذیت نکنی د با تشکر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...