|
کدخبر: 151427

امروز چند معاملات مشکوک در بورس رخ داد

در روز افت ۱۷ هزار و ۴۲۷ واحدی شاخص، زیرمجموعه فولاد مبارکه، دو شرکت سیمانی، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس امروز چند معاملات مشکوک در بورس رخ داد

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام پرعرضه و با نوسان آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۱۷ هزار و ۴۲۷ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۳۳ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۹.۹ و ۳.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۱.۳ میلیارد سهم و سایپا، ایران خودرو، پالایشگاه اصفهان به همراه بانک صادرات با تقاضای ۹۶۹، ۵۸۸، ۴۰۷ و ۳۷۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۴ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری ارس صبا حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۱۶.۳ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سیمان قاین، قند نقش جهان، خوراک دام پارس، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، تولی پرس، مرجان کار، پگاه گلپایگان، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز، آتیه داده پرداز، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، سیمان دورود، بیسکویت گرجی، صنایع نسوز توکا (زیرمجموعه فولاد مبارکه) و داروسازی آوه سینا مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور زیرمجموعه فولاد مبارکه، دو شرکت سیمانی، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر