|
کدخبر: 146083

امروز بورس چرا ریخت؟

امروز ۱۷ دی ۹۹ بورس روز قرمزی را داشته و تا این لحظه شاخص کل نزدیک به ۳۹ هزار واحد ریخته است و کم کم در حال از دست دادن کانال ۱.۳ میلیون واحدی است. دلیل منفی شدن بورس امروز چه بود؟

بورس امروز بورس چرا ریخت؟

 امروز ۱۷ دی ۹۹ بورس اصلا حال روز خوبی ندارد و در ادامه منفی‌های این چند روز اخیر و به خصوص منفی‌های روز گذشته، امروز نیز بازار قرمزپوش است.

تا لحظه نگارش این متن شاخص کل بیش از ۳۹ هزار واحد ریخته است و این شاخص در حال از دست دادن کانال ۱.۳ میلیون واحدی است و آنچه مسلم است حمایت یک میلیون و ۳۲۰ هزار واحدی هم تا این لحظه از بازار از دست رفته است.

شاخص هموزن نیز تا این لحظه بیش از ۵۲۰۰ واحد کاهش را تجربه کرده است و اوضاع در سهام کوچک نیز چندان مناسب نیست.

بزرگان بازار در منفی فرو رفته‌اند و هر روز منفی‌تر از دیروز هستند. روند خروج پول حقیقی از بازار هم ادامه دارد.

چرا بورس امروز منفی شد؟

این پرسشی است که شاید بسیاری از سهامداران از خود می‌پرسند. مهم‌ترین دلیل این منفی بورس امروز تصمیم وزارت صمت در روز گذشته بود.

روز گذشته خبر‌ها و نامه‌نگاری‌ها حکایت از آن داشت که وزارت صمت تصمیم دارد تا قیمت‌های پایه محصولات فولادی در بورس کالا را دوباره کاهش دهد. در شیوه نامه پیشین مدیریت بازار فولاد، قیمت‌های پایه برای عرضه محصولات فولادی در بورس کالا ۸۰ درصد بهای فوب منطقه CIS تعیین شده بود. همین رقم نیز با انتقادات بسیاری مواجه شده بود و حالا علیرضا رزم حسینی وزیر صمت تصمیم گرفته تا قیمت پایه را ۱۰ درصد دیگر کاهش دهد. هرچند این تصمیم تاکنون با مقاومت بورس کالا روبه‌رو شده است و از لحاظ قانونی، اجرای آن به تایید شورای‌عالی بورس نیاز دارد، اما همین خبر کافی بود تا سهامداران روز گذشته از گروه‌های بزرگ و کالامحور بورس تهران خارج شوند.

فولاد دومین شرکت بزرگ بازار سرمایه است و منفی آن باعث تاثیر بر روی کل بازار خواهد شد.

البته برخی نیز عرضه اولیه امروز را بی‌تاثیر در منفی امروز بورس نمی‌دانند. در شرایطی که بورس اوضاع مساعدی ندارد عرضه اولیه‌ها می‌توانند این شرایط را بدتر کنند.

به هر صورت آنچه مسلم است این است که یک روز این بورس، به دلیل اختلاف دو وزیر اقتصاد و نفت بر سر عرضه پالایشی یکم ریخت و امروز به دلیل تصمیم وزیر صمت! این در حالی است که رئیس‌جمهوری روحانی روز گذشته گفت که سرمایه‌گذاران نباید احساس ناامنی کنند!

منبع: نبض بورس
 • ناشناس ارسالی در

  جناب پرزیدنت از افعال معکوس اصتفاده کردن د.

 • ناشناس ارسالی در

  یعنی این کارشناس بورس تاثیر قیمت فولاد ب ر افزایش قیمت سایر محصولات از جمله مسکن و خودرو و سایر کالاها را نمی داند که دار د رجز می خواند وقتی سازمان بورس نظارت دق یقی را بر عرضه سهام دستوری ندارد و شرکت های ورشکسته را برای مردم بزک می کنند و ب ه خیک مردم می بندند و بعد هر روز کاهش قی مت پیدا می کند چرا سکوت کرده اید شما فقط با کلمات جامعه را گول میزنید

 • ناشناس ارسالی در

  مشکل بازار به خاطر بی عرضگی دولت ، سازما ن بورس، است که نمی توانند باج گیران فولا د و حقوقی های بورس را سرجایشان بنشانند و آنقدر این دلال ها پر رو شده اند که در م قابل هر اقدام درست می ایستند و شاخ و شان ه می کشند دولت اگر خودش ریگی به کفش نداش ت به راحتی مشکلات را حل میکرد

 • ناشناس ارسالی در

  شاید خیلی ها تصور کنند عرضه اولیه رقم نا چیزی هست که در ظاهر صحیح است اما زمانیکه رانتخورها و نوسانگیرها و معامله گران ال گوریتمی فردای عرضه اولیه می توانند سهام ها را سرخطی مالک شوند اقدام به خالی کردن بازار می کنند و همین عامل کافی است تا ب ورس را به هم بریزد

 • ناشناس ارسالی در

  جناب اقای ریس جمهور بلد نیستی یا قدرت ند اری خواهشا بکش کنار

 • ناشناس ارسالی در

  همین حسن روحانی خفه بشه همچی درست میشه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...