|
کدخبر: 132542

فروش بی نظیر ۷۴ شرکت معدنی در بورس

ارزش فروش ۷۴شرکت معدنی و صنایع معدنی بورسی از ۱۴۹هزار میلیارد تومان عبور کرد دنیای معدن - ارزش فروش ۷۴شرکت معدنی و صنایع معدنی در هفت ماه ابتدای امسال با رشد ۳۷درصدی از ۱۴۹.۴هزار میلیارد تومان عبور کرد.

بورس فروش بی نظیر ۷۴ شرکت معدنی در بورس

از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه سال ۹۹ به ترتیب شرکت‌های فولاد مبارکه با فروش ۳۴هزار میلیارد، ملی صنایع مس با ۱۹.۴هزار میلیارد، فولاد خوزستان ۱۵.۱هزار میلیارد، گل گهر با ۱۲.۲هزار میلیارد و چادرملو با ۱۰هزار میلیارد تومان جایگاه اول تا پنجم را در اختیار گرفتند. پس از این شرکت ها، ذوب آهن اصفهان با ۹.۴هزار میلیارد، کاوه جنوب کیش با ۵.۵هزار میلیارد تومان، فولاد هرمزگان با ۵.۳هزار میلیارد، فولاد خراسان با ۳.۷هزار میلیارد و شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با ۳.۵هزار میلیارد تومان در رتبه‌های ششم تا دهم ایستادند.

برترین‌های ماه هفتم

در ماه هفتم امسال ارزش فروش این تعداد شرکت به۳۰.۴هزار میلیارد تومان رسید. این رقم ۷۶درصد بیش از میزان فروش ماه مشابه سال گذشته بوده است.

در این ماه شرکت‌های فولاد مبارکه با ۶.۷ هزار میلیارد، ملی صنایع مس با ۳.۲ هزار میلیارد، فولاد خوزستان ۳.۸هزار میلیارد، چادرملو ۲.۵هزار میلیارد تومان و گل گهر با ۱.۸۶هزار میلیارد در رتبه‌های اول تا پنجم از نظر شاخص فروش قرار گرفتند. در این فهرست شرکت‌های ذوب آهن با ۱.۸۵هزار میلیارد، کاوه جنوب کیش با ۱.۲هزار میلیارد، گهرزمین با ۱.۱هزار میلیارد، فولاد هرمزگان با ۱.۹هزار میلیارد تومان و فولاد خراسان با ۹۸۰ میلیارد تومان در جایگاه ششم تا دهم شرکت‌های پرفروش از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه ۹۹ قرار گرفتند.

منبع: دنیای معدن
  • ناشناس ارسالی در

    سهامیاب و رهاورد مخل بورس و از رانت بگیر ان بورس هستند باید با آنها برخورد جدی شو د وحدف شوند تا بورس بتواند رشد کند مطالب افشاگرانه و ارزشمند رو حذف می کنند وبا تحریم کردن کاربران ازادی بیان و دفاع از حقوق سهامداران را به سخره میگیرند

ارسال نظر